Mortal Kombat Yan Oyunları
Konquest

Konquest: Mortal Kombat evrenini bize gezdiren bir moddur.ilk olarak mortal kombat deadly alliencede görülmüştür.deception ve armegedon da da geliştirilerek devam edilmiştir. Konquest modlarını kahramanları şunlardır:
MKDA: (oynanabilicek bütün karekterler) = düz ilerleme ve sadece karakterlerin dövüş stillerini tanıyıp nasıl oynanabileceği hakkında bilgi kazanabileceğimiz bir oyun.
MKD: (shujinko) = serbest mekanlı değişik görevlerin verildiği ve bazı bölümlerde değişik karakterlerin açıldığı gelişmiş ilerlemeli bir oyun.
MKA: (taven) = MKA oyunun tamamen hikayesinin temelini oluşturan diğer konquestlere göre biraz daha gelişmiş bir konquest modu. .

Chess Kombat

Normal satranca biraz farklı özellikler eklenerek MK severklere sunulmuş eğlenceli bir oyun. Mortal Kombat : Deceptionda Görülmüştür.

Puzzle Kombat

Normal puzlle'a yeni özellikler eklenmiş bir MK oyunudur. En güzel tarafı oynarken her puan kazanıldığında adamımıznın karşısındaki düşmana atakta bulunmasıdır. Mortal Kombat : Deceptionda görülmüştür.

Motor Kombat

Diğer araba yarışlarından farklı olarak içerisinde MK karakterlerini gördüğümüz ve karakterlerin özelliklerini kullanabildiğimiz bir oyundur. Mortal Kombat : Armageddon'da görülür.

Mortal Kombat II

Mortal Kombat : Shaolin Monks oyununda tüm Smoke görevlerini bitirdiğimiz zaman çıkan oyundur.