Mortal Kombat Dövüş Alanları
ABORJİNLERİN SARAY ODASI
Kızıl ejder klan ı bu saray ı çaldıkları sayısız kitabe ve hazineyi saklamak için inşa ettiler. En gizemli alet ise ortadaki devasa yeşil kristal in içinde duran kılıç.


ALTIN ÇÖL
Bu kayalık arena altın çöl ün biraz dışında kalıyor.Yüzyıllar önce heykellerin yerleştirilmesi için büyük mağaralar kazılmış.Sonradan gelenler ise su kuyuları bulmak için kazıyorlar.


ARGUS UN PRAMİDİ
Taven ve Daegon ın babası Argus kıyametten önceki son turnuva için bu pramidi yaptı.Diğer dövüşçüleri geride bırakarak piramidin tepesinde Blaze ile dövüşüp onu yenen kişi tanrısal güç sahibi olacaktır.


ARKTİKA
Arktika Lin Kuei Sarayı nın bulunduğu alandır.Bu alanda Tengu Ninjaları,Lin Kuei ve bazı rahipler yaşıyor.


ASİT BANYOSU
Outworld de Shang Tsung un arenalarından biri, asit havuzu ile çevrili bu alanda tedbirsiz dövüşçülere asit püskürten heykeller var.


ATEŞ FABRİKASI
Bu arena Shao Kahn ın kalesinde silah deposunun yanındadır. Silah Deposunda parçalanan büyük taşlar burada daha küçük parçalara ayırılır.


BAĞLANTI NOKTASI
Bu zamansız boşluk krallıkları birbirine bağlar.Neden geldiği bilinmeyen garip yaratıklar burada birden karşınıza çıkabilir.Söylenene göre burası kutsal kapı yı yapanlar tarafından yapılmış.


BALKON
3. mortal kombat turnuvası sırasında görülen bir yer.Ruh Odası nın hemen üstündedir.Motaro toplanan ruhların kaçmasını engellemek için burda nöbet bekler.


BANKA
Shao Kahn ın DünyaKrallığı nı istilası sırasında görülen arenalardan birisi.Shao Kahn ın kalesi arkada tüm ihtişamıyla görünüyor.


BOTAN ORMANI
Argus un tapınağının da içinde bulunduğu bir orman.Burayı Siyah Ejder Klan ı gizlenmek için kullanıyor.


BÖCEK TAPINAĞI
Böcek Tapınağı Dışdünya da Lei Chen dağının yukarı kısımlarında bulunmaktadır.Duvardaki kabartmalara göre bir yarı tanrı dövüşçüye tapılması için yapılmış.Kan böcekleri bu tapınakta gezinirler ve Thor un Baltası söylentiye göre buradaymış.


BUZ MEYDANI
Mortal Kombat 4 ve Gold da görülen bu arena sub zero nun saklandığı yerlerden biri.


CEHENNEM
Mortal Kombat Armageddon sırasında görülen bir arena.Dönerek sürekli aşağıya inen platform,uçan şeytan kafaları ve heavy metal müziğiyle tam bir cehennem.


CEHENNEM DÖKÜMHANESİ
Onaga nın ordusu yapılacak savaşlar için sürekli zırh ve silahlar üretiyor.Yüzlerce dökümhane durmaksızın çalışıyor.Cehennem Dökümhanesi nde devasa çelik bloklar metali levha levha ayırıyorlar.Bu çelik bloklar Ejder Kral ın Dışdünya egemenliğini de korumaya yarayabilirler.


CEHENNEM GEMİSİ
Yıllar önce Shang Tsung bu gemiyi Kayıp Deniz i aşıp Dışdünya nın Kutsal Kapısına gitmek için kullanırdı.Ayrıca ilk turnuva sırasında dövüşçüleri Shang Tsung un adadaki kalesine götürülmesi için de kullanıldı.


CEHENNEM GEMİSİ İÇİ
Shang Tsung un Cehennem Gemisi nin iç kısmı.Ruhlarını Shang Tsung a teslim eden mahkumlar geri kalan kısımlarıyla gemide duruyorlar.


ÇAN KULESİ
Bu tahta çan kulesi 3. turnuva ve kıyamet sırasında birçok dövüşe sahne oldu.En alt katta dövüşçülerin vücutlarını parçalayan tuzaklar var. Bu çan kulesinde yaşayan farelerin karınları dövüşçüler sayesinde hiç aç kalmıyor.


ÇATI
Dövüşçüler Shao Kahn ın DünyaKrallığı nı istilası sırasında Banka nın çatısında da dövüşmeye devam ettiler.


ÇÖPLÜK
Dışdünya nın karanlık ve çorak olan bu iğrenç yerinde sadece şeytani yaratıklar yaşar.Buranın denizi kandandır ve arazinin her yerine vücut parçalarıyla kemikler dağılmıştır.Çöplükte büyükçe bir kale vardır ve dövüşçüler burada dövüşürken mancınıklara dikkat etmeliler.


DAEGON UN ODASI
Burası Kızıl Ejder Klan ı lideri Daegon un odası.Kendisine kıyamet görevi amacıyla yardım eden ejder Caro yu bu odada tutsak ediyor. Askerlerini ışınlamak için Caro yu kullanıyor.


DAVUL ARENASI
Kayalık kısımda yaşayan Makeba halkının davaları burada görülür.Dövüşçüler dövüşürken dev davulcular davulları çalar. söylentiye göre eğer dövüşçüler berabere kalırsa en güçlü davulcu Konga ,her iki dövüşçüye de meydan okur.


DIŞDÜNYA KULESİ
Dışdünya da bulunan bu kulenin kaç katlı olduğu bilinmiyor.Dövüşçüler merdivenden inerken baya zorlanıyorlar gibi.


DÖKÜLEN TEPE
Dökülen Tepe Dışdünya da düşamana ait bir bölge.Bu tehlikeli volkanik bölge, sürekli devam eden sarsıntı ve depremleriyle çok rahatsız ediyor.Çatlak ve deliklerden sürekli sülfür yükseliyor.Dağın dumanı uzaktan dev bir baca gibi görünüyor.


DÖVÜŞÇÜLER TAPINAĞI
İlk Mortal Kombat ta gördüğümüz oynanılabilir tüm dövüşçülerin heykelinin olduğu bir arena.ortada Goro tüm ihtişamıyla güzel bir görüntü oluşturuyor.


DÖVÜŞ MEYDANI
Shang Tsung un adasında, kalenin içinde bulunmaktadır.Dövüşçüler bu sivri kazıklara düşüp ölecek kadar şanssızdır.


DÖVÜŞ MEYDANI ALTI
Burası Dövüş Meydanının alt kısmı.Kazıklara saplanarak ölen şanssız dövüşçüler görünüyor.


DÖVÜŞ MEYDANI 2
Dövüş Meydanı 2 düz beton bi taban ın üstündeki sayısız köprüden oluşuyor.Dövüşçüler bu köprülerden düşüp düz beton a yapışarak ölebiliryor.Arkaplanda ise Blaze Hornbuckle ile dövüşüyor.


DÖVÜŞ MEYDANI 3
Shao Kahn ın Dünya yı istilası sırasında yaptığı kalenin içinde bir yer.Buradan aşağıya düşen dövüşçüleri aşağıda büyük bir hızla dönen bıçaklar bekliyor.


EDENİALI HARABELERİ
Burası Argus un Piramidinin yanı.Taven dövüşçüler birbirlerine doğru koşarken mavi perdenin arkasına geçip onları izlemişti.


EJDER DAĞI
Ejder dağı Dışdünya dadır.Bu dağ, labirentlerle , dışarıya çıkan tünel ve mağaralarla büyük ölçüde delinmiş.Buraya bir de ejderha ya tapılması için bir tapnak yapılış .


EJDER KRALIN TAPINAĞI
Bu yapı Dışdünyada dır.Gizli bir piramit olan Kayıp Mezar ın bir parçasıdır.


FELAKET KULESİ
Dışdünya da şeytani bir kule. Liu Kang ve Kung Lao bu kulede birlikte savaştılar.


GORO'NUN İNİ
Goro nun Dışdünya daki zindanı.Yarı insan yarı ejder dövüşçü düşmanlarını paramparça edip kemiklerini ayırırken ,arkada parlayan gözler onu takip ediyor.


GÖKYÜZÜ TAPINAĞI
Gökyüzü Tapınağı Dünyadadır. Bu yapı Lord Raiden için bir meditasyon yeridir.Onun güçlü savaş balyozu çatıda paratoner işlevi görmektedir ve bu tapınak 508 metre uzunluğundadır.


HAPİSHANE
MK4 ve MK Gold zamanında görülen bir arena.Bu arenanın duvarını ise dövüşçülerin rakiplerini parçalara ayırmak için kullandığı büyük bir dönen pervane süsler.


İÇ BAHÇE
Kayıp Denizde Shang Tsung un adasın da MK1 de görülen bir alan.Shang Tsung tahtını dövüşü izleyen shaolin keşişlerinin arkasında yukarı bir kısma koymuş.


JADE'İN ÇÖLÜ
İlk olarak UMK3 te görüldü. Uçsuz bucaksız bu çölde eski bir tapınağın harabeleri ve Cyrax üst kısmı görülmektedir.Jax ve Sonya kurtarana kadar Cyrax burada gömülü kalmış.


KAHN'IN ARENASI
MK2 de Shao Kahn ın Turnuvası sırasında görüldü. Turnuva Shao Kahn ın yüzlerce seyircisi önünde devam etti. Eğer dövüşçü Kintaro yu yenerse Shao Kahn tahtından atlar ve dövüşçünün karşısına çıkar.


KARA HAPİSHANE
Kara Hapishane Shang Tsung un Saray Alanının altındadır. Mahkumlar suçlu değiller, sadece sıradaki kurbanlar. Şanslı olanlar Büyük Çivili İnsan Parçalayıcı ya gardiyanlar tarafından atılarak hızlıca öldürüldü. Bazılarıda Mortal Kombat Turnuvaları sırasınca yetenekli dövüşçülerin karşısına yem olarak çıkartıldı. Şanssız olanlar çoktan öldü ama Shang Tsung istediğinde ruhları sonsuza kadar ona hizmet edicek.


KAYIP
Scislac Busorez olarak da bilinen bu arena ilk olarak, Mortal Kombat-3'te ortaya çıktı.Orada tüm gökyüzünü işgal eden dev mavi bir büyük kapı var.Dövüşçüler ise dar köprüde dövüştü.


KAYIP MEZAR
Kayıp Mezar, Sarna yıkıntılarının yakınında bir piramitin içinde altın çölde saptanır. Giriş, yıllar boyunca gömüldü, büyük bir deprem, bir açıklığı yaratıncaya kadar. Ejderha kralının ordusu, onun Yeniden Dirilişine kadar burada gömüldü. Bilinmeyen bir bakıcı, kabir ve onun büyük kapısını bekledi.


KİLİSE
Bu arena, Mortal Kombat Gold un yeni arenalarından biriydi. Renkli cam pencereler ile doluydu, bu karanlık yerler çok eski mezarlardır.


KÖPRÜ
Birçok arena, Mortal Kombat-3'te ortaya çıktı. Bu köprü, bir günbatımında şehrin Shao Kahn'ın terörünün sonucu olarak ne hale geldiğini gösterir.


KRİMSON ORMANI
Mortal Kombat Armageddon'un olayları esnasında görülen bir dövüş alanı. Kızıl Ejder Mağaralarına girişin etrafını kaplayan bu orman, büyük bir dağın gölgesinde kalıyor. Daegon'un ve Kızıl Ejder klanının, büyük egemenlik planlarını yaptığı kale de bu ormanın içinde.


KUATAN SARAYI
Shokan ırkı: yarım-adam ve yarım-ejderha. Kuatan, sarayın taht odasından ve onun liderleri tarafından yönetildi. Shokan prensi olan Goro, bir kaç yüzyıl önce ölmüştü. Güzel bir cenaze geçit töreni, Kuatan ın çemberine onun mücevher kutusunu götürdü. Shokan atalarının heykelleri mücevher kutusunu lavın sonsuz nehrine düşürürdü. Prenses Kitana, Edenia'nın kraliyet ailesini temsil etmek amacıyla katıldı, yaşlı arkadaşına veda diledi.


LAV TAPINAĞI
Bu yeraltı Lav Tapınağında son ejder yumurtası kuluçkadadır. Yumurtayı, gizli bir rahip grubu zamanı geldiğinde kırmak için korur.


LİN KUEİ SARAYI
Mortal Kombat Armageddon sırasında görülen bir arena. Bu saray Arktika da bulunuyor.


LİN KUEİ TAPINAĞI
Sub-zero, yenilenen lin kuei klanı için bir üsse ihtiyaç duydu. Uzun bir aramadan sonra Arktika da donmuş olan bu tapınağın yeni üsleri olmasına karar verdi.


LİU KANG'İN MEZARI
Ölümcül Ortaklık Liu Kang i öldürdükten sonra Whu Shi Akademisinin ustaları Kang in naaşını , kötülüğün kuvvetlerinden uzağa, bir ormana götürdüler. Akademi öğrencileri meditasyon için bu mezarı ziyaret eder. Liu Kang in 4 Mortal Kombat madalyonu kabrin başındaki büyük ateşin üstündedir.


SARAY KAPISI
Kayıp denizde, Shang Tsung un Adasında Mortal Kombat Turnuvası sırasında görülen bir alan.Dövüşçüler, her an tetikte olan maskeli korumaların önünde dövüşüyorlardı.


SİLAH DEPOSU
Shao Kahn ordularının silahlarının işlendiği bir alan. Bu arena Mortal Kombat II de görüldü. Bu arenanın güncelleştirilen bir uyarlamasına Mortal Kombat: Armageddon da yer verildi.


TAHT ODASI
İlk Mortal Kombat turnuvası sırasında Shang Tsung tahtında oturur, dövüşenleri izlerdi.