Mortal Kombat Yan Karakterler
APEP

Mortal Kombat Deception un Konquest bölümünde görüldü.Shujinko nun DünyaKrallığı Köyü nde usta Bo'rai Cho ile olan antremanına rehberlik etti.


ARGUS

Taven ve Daegon'un babası, Delia'nın kocası olan Argus, Mortal Kombat : Armageddon Oyununun Konquest bölümünde hikayenin baş kahramanlarındandır. Konquestin bazı kısımlarında Taven'i eğitmektedir.


BELOKK

Eurocom tarafından mkgold a yeni bir karakter olarak tasarlandı. Ama midway bu karakterin kendi dizayn takımı tarafından tasarlamadığı için mkgold a bu karakteri koymadılar.


BRAAN

Gohsk la kavga ettiği için hayatı tehlikede olan bir balıkçı. Mortal Kombat Deception un Konquest modunda yan görev olarak Shujinko ya para verdi ve yerini söylememesini istedi.


DAMASHİ

Japonca da "aldanma(deception) anlamına gelir. Mortal Kombat Deception Konquest modunda Onaga'nın bir görünüşüydü. Kendini Shujinko ya Yaşlı Tanrıların bir temsilcisi olarak tanıttı. Shujinko bu yüzden 6 kamidoguyu toplamak için hayatı boynca sürecek olan yolculuğa başladı.


DELIA

Taven ve Daegon'un annesi, Argus'un karısı olan Delia, geleceği görebilen Edenialı bir büyücüdür. Gelecekte Kıyamet'i (Armageddon) getirecek savaşı gördü ve buna hazırlanmak için Mortal Kombat : Armageddon oyununda oğlu Taven'e yardımcı oldu.


TOPRAK TANRISI ( OHONA )

Toprak Tanrısı Mortal Kombat Mythologies : Sub-Zero oyunundan bir bosstur. O, Raiden tarafından görevlendirilen dört gardiyan tanrılarından birisidir.


ATEŞ TANRISI ( HİNOKA )

Ateş Tanrısı Mortal Kombat Mythologies : Sub-Zero oyunundan bir bosstur. O, Raiden tarafından görevlendirilen dört gardiyan tanrılarından birisidir.


HORNBUCKLE

Mortal Kombat II oyununda Pit arenasının arka planında Liu Kang gibi görünen, Blaze ile dövüşen karakterdir. Gerçek ismi Hornbuckle değildir ancak bu isim ona fanlar tarafından verilmiştir.


KING GORBAK

King Gorbak, Goro'nun babası ve Kraliçe Mai'nin kocasıdır.


NO FACE

No Face (Yüzsüz) bir Black Dragon Klanı üyesidir. Mortal Kombat : Special Forces oyununda sub boss olarak karşımıza çıkmaktadır.