Dövüşçüler
Ashrah

Kutsal bir kadın gibi görünmesine rağmen Ashrah aslında AşağıKrallıktan bir şeytan.Önceden Quan Chi nin Shinnok a tapan Gölge Kardeşliği klanının bir üyesiydi.Tamamen beyaz giyinir ve uzun boylu , mistic, soylu ,masum bir görünüşü vardır.İlk olarak Mortal Kombat Deception da ortaya çıktı. Ashrah bir şeytan avcısıdır.

Ashrah bir gün Quan Chi nin kurallarından birini reddetti.Quan chi Ashrah ın kız kardeşini Ashrah ı öldürmesi için yolladı.Ashrah AşağıKrallık ta kız kardeşinden kaçarken kriss adında kutsal bir kılıç buldu. Kılıcın nasıl kullanıldığını öğrendiğinde şeytanları bir bir kesmeye başladı.Birden farkına vardı ki bu kılıçla öldürdüğü şeytanlarla ruhu kötülükten temizleniyordu.Ashrah içindeki doğuştan gelen kötülüğü bu kılıçla arındırmaya karar verdi.her öldürdüğü şeytan onu temizlenmeye biraz daha yaklaştırıyordu.Tamamen temiz olduğunda ise AşağıKrallıktan kovulacaktı.Zira ruhu tamamen temiz biri AşağıKrallıkta barınamazdı.

Shujinko ile ittifak oldu ve ona şeytan öldürme tekniklerini gösterdi.Ermac la karşılaştığında ise onu şeytan sandı ve bilmeden öldürmeye çalıştı.

Sonunda karar verdi ki, eğer Noob ellerinde ölürse bu kendisinin göğe yükselişi olcaktı.


İlk MKA da karşımıza çıkan bu karakter Tavenin kardeşidir.Ayrıca Argus ve Delia'nın oğludur.Bu karakteri açmak için MKA da Konquest modunu bitirmemiz gerekmektedir.Konquest modunun en sonunda Taven'e ihanet eder ve kendi annesini ve babasını öldürür.Bunu öğrenen Taven , Daegon'u öldürür . Bu olaydan sonrada Armageddon ( Kıyamet ) başlar ...