Zaman: 27 Nis 2024, 15:18

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 11 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2011, 21:44 
Saurian
Saurian
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar çevreden duyduklarıma ve internette yazanlar canımı sıkmaya başladı sıralayalım...

-Oyunda kötü tarafta olan büyük sub-zero ( scorpion'un öldürdüğü ) sadece mortal kombatın 1.serisinde vardır.

-Scorpion'u öldüren Sub-Zero'dur ancak Scorpion'un ailesini ve klanını katleden Quan Chi'dir.Suçu Sub-Zero'ya atmıştır ve Scorpion dirilince Sub-Zero'yu aramaya başlar...

-Scorpion, Sub-Zero'yu turnuvada öldürmemiştir.Çok kez karşı karşıya gelmişlerdir.Ancak bi scorpion kaçar veya başka kişiler karışınca sonuç belirlenememiştir.Lin Kuei Klanında ise Sub-Zero'nun klanı ele geçirme fikri Raiden tarafından ortaya cıkarılınca Lin Kuei klanı Sub-Zero'yu Scorpiona öldürtmüştür.Sub-Zero klanın eğitim alanında eğitim yaparken scorpion arkadan meşhur kuru kafa ile yakma hareketini yapıp Abi olan sub-zero'yu öldürmüştür.

-Küçük sub-zero olan kardeş ise kendini geliştirmiştir ki abisinin kat kat güçlü bir hali olarak, abisinin katilini bulmak için turnuvaya katılır scorpion bunu öğrenir ve herşeyin boşuna oldugunu düşünür.O da Sub-Zero'nun peşinden turnuvaya katılır.

-Mortal Kombat 4 - Sub Zero ending'inde Bu 2 li kapışır ve Sonuç Olarak Scorpion Kaybeder.İkisi Geçmişi Tartışırken Quan Chi meydana cıkar ve sub-zero'yu yere alır.Tartışmadan sonra Herşey ortaya çıkar ve Scorpion , Quan Chi'yi Cehenneme Hapseder. ( Daha sonra bu ikilinin savaşı tamamen oyun kitle kaybetmesin diye yapılmıştır ki yapmaları gerekirdi.Bu ikisinin savaşı olmasa belki de mk serisi bukadar ilginç olmazdı. )

-Mortal Kombat 9'a gelince.... Hikaye tamamen başa sarmıştır.Herkez trailere bakarak ezelden beri süren Scorpion - Sub Zero mücadelesinin Scorpion'un kazandığını sanır ( Özellikle Scorpion Fanları ) Ancak üzgünüz cünkü trailerde gösterilen Sub-Zero,Gerçek Sub-Zero'nun ağabeyidir ( Hikaye geri sarmıştı ve ayrıca ağabey olan sub-zero'nun ölümünün aydınlanması için yani mk mythologies de scorpion'un ölümünün aydınlanması gibi ) Turnuva yeniden başladığı için turnuvaya küçük kardeş olan sub-zero katılacakdır yani oyunda küçük sub-zero'yu göreceğiz.

Bukadar şeyi kafandanmı yazdın diyenler olacakdır.Arkadaşlar ben tam 10 yıldır bu oyunla ilgileniyorum.Hemen hemen her karakterin hikayesini oyunun hikayesini araştırıp birleştirdim.Ayrıca bunları bilioruz diye beni yargılamayın ben yanlış bilenler için düzeltme yaptım.Paylaşım yok da demeyin bu en büyük paylaşımdır.Bişeyin ne oldugunu bilmeden oynamakdan kimse birşey anlamaz :)

En son Kuai Liang tarafından 31 Oca 2011, 19:28 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 Oca 2011, 03:18 
Grand Master
Grand Master
Kullanıcı avatarı

Favori Dövüşçü: Sub-Zero
Güzel bir çalışma olmuş Mortal Kombat hakkında epeyce deneyimlisin sanırım ama bazı yerlerde bilgi yanlışları var. Belirteyim onları:

1- Sadece ilk oyunda bulunan şimdiki Sub Zero nun abisi (şimdiki Noob) kötü tarafta değildir. Hatta Raiden in uyarısıyla Amulet i testim ettiği Quan Chi ve Shınnok ı Earlthrealm i ele geçirecekleri için yenmiş, Amuleti geri almış ve barışı sağlamıştır.

2- MK4 te Scorpion ve Sub Zero nun endingleri çelişmektedir. Birinde Scorpion diğerinde ise Sub Zero kazanmaktadır ancak daha sonra asıl doğru olanın Scorpion unki olduğu ortaya çıkar. Çünkü bir sonraki oyunda Scorpion da Netherealm dedir. Bu da Scorpion un Sub u tam öldürecekken Quan Chi nin gelip onu Netherealme gönderecek büyüyü yaparken Scorpion un onun üzerine atlaması ve 2 sinin birlikte buraya gitmesindendir.

3- Genç Sub Zero abisinden çok daha güçlüdür demişin böyle bir şeyle daha önce hiç karşılaşmamıştım ama bu olabilir net birşey ben de söyleyemem..

Yanlış anlama artistikmi yapıyor diye düşünme öyle bir niyetim yok sadece tam doğru bilgiyi vermek için yazdım bunları. Çünkü dediğin gibi Sub Zero ile Scorpion arasında geçenler heryerde farklı biliniyor ben 2 sinin kardeş olduklarını iddaa edenleri bile gördüm :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 Oca 2011, 17:49 
Saurian
Saurian
Kullanıcı avatarı

1- Doğru amulet olayı var ben kötü taraf derken Quan Chi için çalışan bi Kiralık Katildi hatta Quan Chi Amuletin haritasi için önce Hanzo Hasashi'yi ( Scorpion ) 'u sonra başarısız olucagını düşünerek Sub-Zero'yu görevlendirmitşi.Sub-Zero , Hanzo Hasashi'yi öldürmüştü hatta arasındaki rekabet böyle başlamıştı.

2- Bence 2 side doğru çünkü Quan Chi Scorpion'u cehenneme hapsedicekken 2 si gitmişti.2 si işbirliği yapıp cehennemden kaçıyolar.Bu 2 li tekrar kapışıor ve scorp. kaybedior sonra scorpion quan chi'yi öldürüor.Böyle de olabilir :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Şub 2011, 00:21 
Undead
Undead
Kullanıcı avatarı

Bilgi için saolda insann ister istemez aklı karışıyor :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Şub 2011, 00:24 
Undead
Undead
Kullanıcı avatarı

sting yazdı:
Güzel bir çalışma olmuş Mortal Kombat hakkında epeyce deneyimlisin sanırım ama bazı yerlerde bilgi yanlışları var. Belirteyim onları:

1- Sadece ilk oyunda bulunan şimdiki Sub Zero nun abisi (şimdiki Noob) kötü tarafta değildir. Hatta Raiden in uyarısıyla Amulet i testim ettiği Quan Chi ve Shınnok ı Earlthrealm i ele geçirecekleri için yenmiş, Amuleti geri almış ve barışı sağlamıştır.

2- MK4 te Scorpion ve Sub Zero nun endingleri çelişmektedir. Birinde Scorpion diğerinde ise Sub Zero kazanmaktadır ancak daha sonra asıl doğru olanın Scorpion unki olduğu ortaya çıkar. Çünkü bir sonraki oyunda Scorpion da Netherealm dedir. Bu da Scorpion un Sub u tam öldürecekken Quan Chi nin gelip onu Netherealme gönderecek büyüyü yaparken Scorpion un onun üzerine atlaması ve 2 sinin birlikte buraya gitmesindendir.

3- Genç Sub Zero abisinden çok daha güçlüdür demişin böyle bir şeyle daha önce hiç karşılaşmamıştım ama bu olabilir net birşey ben de söyleyemem..

Yanlış anlama artistikmi yapıyor diye düşünme öyle bir niyetim yok sadece tam doğru bilgiyi vermek için yazdım bunları. Çünkü dediğin gibi Sub Zero ile Scorpion arasında geçenler heryerde farklı biliniyor ben 2 sinin kardeş olduklarını iddaa edenleri bile gördüm :)

Sting krdeşm doğruladığın için saol bende şaşırmıştım sub -zero nasıl kötü olur die Bu arada scorpionı birçok kişi scorpionı kötü olarak biliyor adam tarafsız aslında hatta mkdeception bio card 'da yazıyordu :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Şub 2011, 18:31 
Grand Master
Grand Master
Kullanıcı avatarı

deadpool önemli değil kardeşim Scorpion genelde kötü tarafta yer alır ama aslında bi fikri yoktur işine geldiği gibi davranır iyi de olur kötü de.

Kuai Liang Sub un endingine göre Scorpion cehenneme gitmiyor zaten sadece Quan Chi gidiyor. Bundan dolayı asıl doğru olanı Scorpion un ki. Scorpion Netthrealm de Quan Chi ye türlü eziyetler ediyor. Ancak sonunda Quan Chi buradan kurtuluyor ve Shang Tsung la Deadly Allce yi kuruyor.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 06 Şub 2011, 18:42 
Saurian
Saurian
Kullanıcı avatarı

Tamam doğru ama şöyle demiştim ben.Önce bu 2 li cehenneme gidiyor sonra Quan Chi kaçıyor peşinden scorpion tekrar kapışmışta olabilirler cünkü oyun oynadıgımızda o sub'un endingindeki bölümde Quan Chi'nin kafaları var atıyordum hep adamlara :).Gerçi böyle senaryolarada fazla takılmamak gerekir.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Şub 2011, 22:27 
Grand Master
Grand Master
Kullanıcı avatarı

Kesin olarak sonraki oyunarda açıklanan bilgiye göre 2 si cehenneme giderler ancak 2 si burdan kurtulduktan sonra bir daha karşı karşıya gelmezler. Zaten Quan Chi amulet sayesinde bu güce sahip herşeyi bu sayede yapıyor. Sub Zero nun nding i yanlış yani bu kesin birşey. İstersen yabancı forumları , eski konulara yada bio cardlara da bakabilirsin. ;)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Şub 2011, 22:45 
Saurian
Saurian
Kullanıcı avatarı

Haklı olabilirsinde yanlış yanlış endingleri ne diye koyuyorlar :) Hiç koymasalar bundan iyi :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Şub 2011, 01:49 
Grand Master
Grand Master
Kullanıcı avatarı

öyle bakma olaya. Deadly allice çıkana kadar hangisinin kullanılacağı bilinmiyordu senaristler ve Ed Boon tercih yapacaktı ve Ed Boon un favori karakteri olması seveviyle Scorpion un kazandığı endinge göre devam ettiler. Ben de bu konuda başta ayrım yaşamıştım gerçeği nasıl filan diye ama bu sitede geçirdiğim 3 yıl ve diğer forumlarda, sitelerde filan gördüklerimden sonra oyunun tamamen çözdüm. Mortal Kombat ta var bazı böyle gizemli noktalar ama oynun güzelliği bence bu.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Şub 2011, 11:41 
Saurian
Saurian
Kullanıcı avatarı

Evet Ed Boon'un favori karakteri scorpiondu zaten :D Haklısın MK'nın da tadı bu aslında böyle senaryolara çok fazla takılmamak gerekir.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 11 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 41 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak: