Zaman: 27 Nis 2024, 21:27

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 26 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 14 Şub 2011, 19:42 
Human
Human
Kullanıcı avatarı

Favori Dövüşçü: Sub-Zero
neden hep şu ön yargı var uzun insan yavaştır diye alakasası bence uzun insan yavaş deyildir uzun kişilerin genelde diyer kişilerden daha bi iri olduğu için aşırı bi hızlı ve egzandirik harektet kullanma gereği genelde duymaz mexico da 1.80 lik adamlar ağır abilik yaparken canadada 1.90 lık herifler orta boylu kabul edilirler bu yüzden küçük ve hızlı dediğiniz hareketleri yapabilir ama mexico daki 1.80 lik adam ondan daha yavaştır bu çalışma ile ilgilidir genelde dövüşcülerin kısa boylu olanları uzun boyluları geçmek içib çok fazla çeviklik çalışır uzun boylular boyuna güvanip çıkınca ki dövüşün bu önyargı oluşur

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 14 Şub 2011, 21:14 
Undead
Undead
Kullanıcı avatarı

MortalKombatKcg yazdı:
170 - 180 arası olanlar daha iyi dövüşüyor 1.90 boy aşırı bir dövüşçüye

Ewt ama motaro yu görüyon hayvan gibi ya keşke mk9 da da olsa süperr olur ve 4 ayaklı :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Şub 2011, 20:48 
Grand Master
Grand Master
Kullanıcı avatarı

Re-Type yazdı:
neden hep şu ön yargı var uzun insan yavaştır diye alakasası bence uzun insan yavaş deyildir uzun kişilerin genelde diyer kişilerden daha bi iri olduğu için aşırı bi hızlı ve egzandirik harektet kullanma gereği genelde duymaz mexico da 1.80 lik adamlar ağır abilik yaparken canadada 1.90 lık herifler orta boylu kabul edilirler bu yüzden küçük ve hızlı dediğiniz hareketleri yapabilir ama mexico daki 1.80 lik adam ondan daha yavaştır bu çalışma ile ilgilidir genelde dövüşcülerin kısa boylu olanları uzun boyluları geçmek içib çok fazla çeviklik çalışır uzun boylular boyuna güvanip çıkınca ki dövüşün bu önyargı oluşur

Hayır bu bir ön yargı değil fizik kuralıdır. Her sporda kısa boylu zayıf sporcular, iri ve daha ağır sporculara göre daha çabuk hareket ederler. Bu kasların inceliğinden ve hız kabiliyetiden kaynaklanır. Hangi spora bakarsan bak ta görürsün bunu futbol, basketbol, tenis, güreş..( ha tabi gelişim bozukluundan kaynaklanan kısa boyda bu değişir) Yani dediğin o çeviklik kısa boylu insanlarda daima ön plandadır ve geliştirmesi de o derece kolaylaşır. Konu hakkında kesin bilgiler etmeden böyle iddaalarda bulunma.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 15 Şub 2011, 22:36 
Saurian
Saurian
Kullanıcı avatarı

Favori Dövüşçü: Reiko
Favori Oyun: Mortal Kombat 9
Bana kalırsa uzun boy daha iyidir...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Şub 2011, 01:10 
Cezalı
Cezalı
Kullanıcı avatarı

Reiko_Albert Wesker yazdı:

sting çok güzel açıklamış.. reiko uzun diğe uzun boya güzel diyorsun 170 olsa öyle demiceksin :wink:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Şub 2011, 18:23 
Human
Human
Kullanıcı avatarı

sting sen bu fizik kuralını nerde okudun

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Şub 2011, 21:05 
Saurian
Saurian
Kullanıcı avatarı

MortalKombatKcg yazdı:
Reiko_Albert Wesker yazdı:

sting çok güzel açıklamış.. reiko uzun diğe uzun boya güzel diyorsun 170 olsa öyle demiceksin :wink:

Aslında genelde ben uzun boyu severim 8)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Şub 2011, 21:45 
Grand Master
Grand Master
Kullanıcı avatarı

Okudum, duydum, gördüm.. Biraz araştırırsan yada spor yaparsan zaten öğrenirsin sende, bende bir sporcu olarak bunu netçe bilirim. Bilmemeni spor yapmamana ve araştırmamana bağlıyorum çünkü eğer bi sporcu bunları bilmiyorsa zaten açıkça cahildir. Bencesi filan yok bu işin genel olarak fiziği iri olanlar küçük olanlara daha güçlüdür ancak bu çalışılarak değişebilir. Yani kısa boylu zayıf kişi çelışarak kendini güçlendirebilir. Ancak çeviklik olarak güçlüye göre zayıf ve kısa olan daha avantajlıdır ,hareket alanı ve kasların esnekliği daha fazladır. Bunlar doğal şeyler. Reiko_Albert Wesker uzun boyu sevebilirsin tabi görünüş olarak daha iyi olabilir ama hız ve teknik olarak kısa olan avantajlıdır.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 16 Şub 2011, 22:56 
Saurian
Saurian
Kullanıcı avatarı

sting yazdı:
Okudum, duydum, gördüm.. Biraz araştırırsan yada spor yaparsan zaten öğrenirsin sende, bende bir sporcu olarak bunu netçe bilirim. Bilmemeni spor yapmamana ve araştırmamana bağlıyorum çünkü eğer bi sporcu bunları bilmiyorsa zaten açıkça cahildir. Bencesi filan yok bu işin genel olarak fiziği iri olanlar küçük olanlara daha güçlüdür ancak bu çalışılarak değişebilir. Yani kısa boylu zayıf kişi çelışarak kendini güçlendirebilir. Ancak çeviklik olarak güçlüye göre zayıf ve kısa olan daha avantajlıdır ,hareket alanı ve kasların esnekliği daha fazladır. Bunlar doğal şeyler. Reiko_Albert Wesker uzun boyu sevebilirsin tabi görünüş olarak daha iyi olabilir ama hız ve teknik olarak kısa olan avantajlıdır.

O konuda bir bilgim yok sen yanlış biliyorsun yada doğru biliyorsun diye tartışmaya giremem.Ama benim demek istediğim uzun boy daha estetik duruyor.Bende fazla uzun boylu değilim ama uzun boy nedense daha çok hoşuma gidiyor. :wink:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Şub 2011, 03:08 
Cezalı
Cezalı
Kullanıcı avatarı

kısa uzun farketmez zaten karakterlerin boylarıda o kadar dikkat çekmiyor oyunda

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Şub 2011, 18:04 
Undead
Undead
Kullanıcı avatarı

Ewt bencede hepsi aynı gibi şu bosslar dışında motaro onaga blaze kintaro goro falan

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 26 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 22 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak: