Zaman: 28 Nis 2024, 01:46

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 33 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 10 Haz 2010, 21:41 
Elemental
Elemental
Kullanıcı avatarı

VATANA MİLLETE HAYIRLI OLSUN !

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Haz 2010, 22:36 
Elemental
Elemental
Kullanıcı avatarı

beğendim ben.sm un daha çok karakterlisi olacak heralde.filmin trailerıyla eş zamanlı çıktı.ama oyun çok daha iç açıcı.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Haz 2010, 23:09 
God
God
Kullanıcı avatarı

Oyunun 3D ve DC Universe ile aynı grafik motorunu kullanması beni biraz hayal kırıklığına uğrattı. Çünkü yine yeni bir Mortal Kombat oyunu yine kötü grafikler izlenimi oluştu bende. Özellikle Ed Boon'nun çıkıp eski günlere bir dönüş yapıp 2D yapmayı düşünüyoruz sözünden sonra epey havaya girmiştim ben. Ancak şunu da belirteyim Umk 3'den beri gelmeyen o hızlı kombolar geri dönmüş. Sektor'un kombosuna inanamadım. Kombo olayını aşmışlar resmen. Oyun o ağır, 1. vurulş, 2. vuruş ardından pat yere yuvarlan havasından kurtulmuş. Sanırım yine eskisi gibi bir kombo'ya başladık mı adamın yarı canını eline vermeden bırakmayacağız. Bu iyiye işaret. Ayrıca Stage'ler ve atmosfer de süper. Özellikle Acid Pool son derece iyi olmuş. Kung Lao'nun da fatality'si fena değil. Ancak oyunda yine kan çok az. Umarım şu az kan bağımlılığını çözerler artık. Ben adama vurduğum zaman adamdan foşur foşur kan akmasını istiyorum ve Mortal Kombat bana bunu Mortal Kombat 4'den beri veremiyor. Çözerlerse bu olayı süper olur.Biliyorum 1 dakikalık bir video için çok konuştum ama uzun süredir oyundan haber gelmiyordu iyi oldu bu. İçimi dökmüş gibi oldum ve sanırım Shaolin Monks'dan sonra ilk kez adam akıllı bir oyun geliyor.

Neyse paylaşım için teşekkürler, gerçekten sıkı takip etmişsin oyunu...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Haz 2010, 00:30 
Moderatör
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Favori Dövüşçü: Ermac
Favori Oyun: Ultimate Mortal Kombat 3
DC Universe - Shaolin Monks karışımı olmuş grafikler.Bayağı beyendim!Adam olucak Mortal Kombat.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Haz 2010, 01:45 
Cezalı
Cezalı
Kullanıcı avatarı

Mortal Kombata yakışan bir oyun gibi olucak ben çok beğendim

En son MortalKombatKcg tarafından 11 Haz 2010, 13:46 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Haz 2010, 09:08 
Elemental
Elemental
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar oyun 3d Değil.Grafikler 3d oynanış 2d.Ayrıca oyunda tag team olacağı kesinleşti.Online modlarıda iddalı ed boondan gelen açıklamaya göre şuana kadarki en iyi online dövüş oyununu yapıyoruz dedi.Burada warner bros aldı artık bebek oyunu yapar diyenlere çok güzel kapak olmuş.
Hele o yakın dövüş gibi vurduğumuzda iskeletinin gözükmesi mükemmel.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Haz 2010, 09:21 
Moderatör
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar şahsen bu oyun için Playstation 3 alınır.Playstation 3 kafe var burda.Sahibinin başının etini yerim heralde oyunu getirsinler oraya diye :mrgreen: Bu arada dikkat ettiniz mi bilmem Sub-Zero ve Raiden'ın kıyafetleri geçen oyundaki ile aynı.Ayrıca Reptile'da Sub-Zero'yla aynı kıyafeti paylaşıyor.Tek rengi değişik.Sub-Zero'nun Johnny Cage'e kılıcı batırması ve o kanlar gerçekçi.Snooker'ın dediği gibi hakkaten çok fazla kan çıkmasada Warner Bros'a helal olsun 4 senedir berbat olan bir seriyi adam edecek gibi.Hepimize hayırlı olsun.Bir oyunumuz birde filmimiz oluyor =)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Haz 2010, 17:05 
Tarkatan
Tarkatan
Kullanıcı avatarı

oncelıkle guzel bır paylasım yapmıssın bunun ıcın tesekur ederım.Snoker arkadasımız gıbı bende dc unıversele aynı gorunusu yaptıklarından hosuma gıtmedı ama combo Ates atma baqımından super oyun,Brde oyunun cok kanlı olucagı solenıldı mortal kombat denılınce akla en basta kan gelıyor mortal kombatın farkı bu ama etrafda kan goremıyorum.Dc unıverseden sonra herhalde mk karekterlerının kanı tukendı ee nabalım adamlar mk1 den berı kan dokuyorlar Akarsu deıl ya bu :)

Oyunun acısından baqarsak 2d olması tepede yumruklama comboların asırı olması o kemıklerın gorunmesı hosuma gıttı.

Resim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Haz 2010, 17:58 
God
God
Kullanıcı avatarı

@Paypay88
Oyunun 2D oynanışa sahip olduğu gibi birşey yok. Sadece Mortal kombat 4'den bu yana kullanılan Reverse'ler yani dövüş alanını 360 dereceye kadar kullanabilme yok. Ona 2D oynanış deniyor. Bu da oyunun 3D olduğu gerçeğini değiştirmiyor...

@alper506
Ya ben asıl Xbox 360 almayı düşünüyorum ama bir aralar oyunun PC'ye de çıkacağı konuşuluyordu. O ne oldu ya ?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Haz 2010, 18:35 
Moderatör
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Böyle bir oyunu değil PC'de bence rüyamızda bile göremeyiz :mrgreen: .Yanlız oynanıştan dolayı gözünü alamayanlar dikkat ettimi bilmemde arenalar MK 2 arenaları =)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Haz 2010, 19:53 
God
God
Kullanıcı avatarı

Evet ben yazmıştım da zaten oyunun hikayesi hakikaten Mk 2'nin üzerinden geçicek gibi gözüküyor. Ben en çok Acid Pool'a bayıldım....

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Haz 2010, 20:52 
Grand Master
Grand Master
Kullanıcı avatarı

Favori Dövüşçü: Sub-Zero
Sevindirici bir haber. Gayet hoş duruyor ve sonunda MK yı yeniden yükseltecek bir oyun yapılıyor gibi gözüküyor. Oyundaki combo ve stage ler özellikle hoşuma gitti. DC deki oyun motorunun benzeri kullanılması da bence - bir yön değil çünkü zaten mk vs dc nin başarısız olmasının sebebi oyun mooru değil sahip olunana karakterler ve senaryoydu. Bu arada oynun yapımcısının Midway yerine Warner Bros olması oynun pc ye de çıkma olanağını az da olsa doğuruyor ancak gene de pc ye çıkacağını sanmıyorum muhtemelen bu geleneklerini bozmayacaklardır..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Haz 2010, 21:37 
God
God
Kullanıcı avatarı

@sting
Mk vs DC Universe oyun motoru '' Unreal Engine 3 '' 2008'de geliştirilmiş olup zamanı için bile kötü sayılabilecek özelliklere sahipti. (kıyaslama için bkz. yine 2008 yapımı bir oyun motoru kullanan NFS Undercover). Mk vs DC Universe oyun motorunun kalitesizliği hiç bir zaman ön plana çıkmadı. Çünkü oyunun senaryosunun berbatlığı oyun eleştirmenleri tarafından daha fazla tartışıldı. Oyunun senaryosu ve Mk'nin doğasına olan aykırılığı ile ilgili tartışmalar oyun motoruyla ilgili problemleri bir bakıma örtbas etti. 2008'de bile beğenilmeyen bir oyun motorunu 2010'da da kullanmaya çalışırsanız gülünç olursunuz. Ancak o da oyunun nazar boncuğu olsun ne diyelim...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Haz 2010, 11:35 
Elemental
Elemental
Kullanıcı avatarı

@snooker06
Unreal engine 3 motoruyla yapılmış çok kaliteli oyunlar var bunu yabana atmamak lazım.Unreal engine 3 motoru nerdeyse şu zamanın tüm oyunlarında kullanıldı/yor. Bkz:Batman arkham asylum . Warner bros bünyesinde yapıldı.Unreal 3 motoruyla ve bir çok ödül aldı.Gears of war , modern warfare 2,nfs shift.Bir sürü oyun var.
Bu motora kötü demek yanlış olur.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 12 Haz 2010, 14:24 
God
God
Kullanıcı avatarı

@Paypay88
Batman Arkham Asylum'un kullandığı Unreal Engine 3 motoru 2008 değil 2009 yapımı olup, üzerinde büyük oynamalar yapılarak geliştirilmiş bir motordur. Mk vs DC Universe'de kullanılan kardeşinden daha iyi olup bence yine de kötü bir grafik motorudur.
Gears of War oyunun grafikleri Unreal Engine 3 ile yapılmıştır doğru. Hatta nasıl bu kadar iyi olduğuna şarşırmıştım. Unreal Engine 3'oyunun en iyi uygulandığı tek oyun budur. sizi yanıltmasın Mk vs DC universe'de kullanılanla bir ilgisi yoktur.
Call of Duty Modern Warfare 2'nin Unreal Engine 3 ile hiçbir ilgisi yoktur. Bu oyunda Proprietary oyun motoru kullanılmıştır ki son zamanlarda en beğendiğim grafik motoru odur. Dikkat edersen bu oyundaki grafik kalitesi saydığın diğer hiçbir oyunda yoktur.
Yine Need For Speed Shift'in de grafik motoru Unreal Engine 3 değildir. Bu oyunun grafik kalitesi de Unreal Engine 3'ün kullanıldığı hiçbir oyunda yoktur.

Sonuç olarak bir grafik motorunun çok fazla oyunda kullanılması onun iyi bir grafik motoru olduğunu kanıtlamaz. Size yol gösterici olması açısından Crysis'de kullanılan oyun motoru CryEngine 3 ile Unreal Engine 3'ün karşılaştırması.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 33 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 20 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: