Zaman: 04 Ara 2020, 14:44

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 16 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 29 Tem 2020, 20:59 
Elemental
Elemental

Favori Dövüşçü: Kenshi
Favori Oyun: Mortal Kombat Shaolin Monks
Favori evreniniz: Chaosrealm
Taraf: İyi
her 6 ayda bir aklıma gelir bu site konu açıyım dedim belki birileri görür şans eseri, nassınız.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Ağu 2020, 13:15 
Elemental
Elemental
Kullanıcı avatarı

Konum: Abel City Karakter:X Silah:X Buster Statu:Maverick Hunter Irk:Reploid Dost:Zero Düşman:Sigma
Favori Dövüşçü: Scorpion
Favori Oyun: Mortal Kombat Armageddon
Taraf: Kötü
Aleyküm Selam BlindWarrior!

Ben iyiyim, teşekkür ederim. Sen nasılsın?

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Ağu 2020, 21:23 
Elemental
Elemental

bende iyiyim teşekkrler. en son ne zaman baktın siteye :D

bu sitenin topluluğunu discorda falan taşısaydık keşke, site öldü ölmesine de eski mkciler arada bi kontrol ediyor siteyi.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Ağu 2020, 13:45 
Elemental
Elemental
Kullanıcı avatarı

Konum: Abel City Karakter:X Silah:X Buster Statu:Maverick Hunter Irk:Reploid Dost:Zero Düşman:Sigma
BlindWarrior yazdı:
en son ne zaman baktın siteye :D

Sık sık kontrol ediyorum birileri birşeyler yazmış mı diye ama pek hareketlilik olduğu söylenemez. Galiba herkes de öyle yapıyor. Bişey var mı diye kontrol ediliyor sadece.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Ağu 2020, 18:20 
Elemental
Elemental

mokap12 yazdı:
Sık sık kontrol ediyorum birileri birşeyler yazmış mı diye ama pek hareketlilik olduğu söylenemez. Galiba herkes de öyle yapıyor. Bişey var mı diye kontrol ediliyor sadece.

anladım. madem bi biz kaldık azcık sohbet edek. MK10 ve 11 i oynadın mı ne düşünüyosun? gameplayini bilmem oynamadım hiçbirini de hikaye cutscene larına youtube dan bakmıştım ve baya hayal kırıklığına uğramıştım, benim kalbimdeki MK midway'ın MK'sidir, ama MK9 da gayet güzeldi lafım yok.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Ağu 2020, 23:13 
Elemental
Elemental
Kullanıcı avatarı

BlindWarrior yazdı:
anladım. madem bi biz kaldık azcık sohbet edek. MK10 ve 11 i oynadın mı ne düşünüyosun? gameplayini bilmem oynamadım hiçbirini de hikaye cutscene larına youtube dan bakmıştım ve baya hayal kırıklığına uğramıştım, benim kalbimdeki MK midway'ın MK'sidir, ama MK9 da gayet güzeldi lafım yok.

MK10 ve 11'i oynamadım. Ben de sadece hikaye modunu seyrettim.

MK10'un hikayesi MK9'dan güzel devam ediyordu. Harbi harbi merak ediyordum MK11'de ne olacak diye ama 11 de hikaye iyice saçmaladı. Ben Dark Raiden olan bi hikaye nasıl olur acaba diye çok meraklanmıştım ama adamı ilk on dakikada hikayeden sildiler. Sonra önceki zamandan ölmüş karakterleri falan getirdiler, Hanzo Hasashi' yi öldürdüler falan. Yani kısacası MK10'un sonunda yaptıkları bütün "build up" ı yıktılar. Kung Jin ve Takeda Takahashi'iyi de 11 e eklemediler.

MK12'nin hikayesini hiç merak etmiyorum şu anda. Bana kalırsa hikayeyi yeniden baştan başlatıp Midway MK'sındaki karakterleri daha güzel geliştirip Netherrealm MK'sı ile harmanlasalar daha iyi olur.

Aşağıda linklediğim kanallarda MK eleştirisi yapılıyor, özellikle The4thSnake kanalı senin gibi Midway MK'cisi. Öbür kanal da MK eleştirisi yapıyordu daha çok animasyonlar üzerine ama bıraktı MK eleştirmeyi. İki kanal da İngilizce bu arada.

https://www.youtube.com/c/The4thSnake
https://www.youtube.com/user/SugarPunchDW

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2020, 11:05 
Elemental
Elemental

Mokap12 yazdı:
MK10 ve 11'i oynamadım. Ben de sadece hikaye modunu seyrettim.

MK10'un hikayesi MK9'dan güzel devam ediyordu. Harbi harbi merak ediyordum MK11'de ne olacak diye ama 11 de hikaye iyice saçmaladı. Ben Dark Raiden olan bi hikaye nasıl olur acaba diye çok meraklanmıştım ama adamı ilk on dakikada hikayeden sildiler. Sonra önceki zamandan ölmüş karakterleri falan getirdiler, Hanzo Hasashi' yi öldürdüler falan. Yani kısacası MK10'un sonunda yaptıkları bütün "build up" ı yıktılar. Kung Jin ve Takeda Takahashi'iyi de 11 e eklemediler.

MK12'nin hikayesini hiç merak etmiyorum şu anda. Bana kalırsa hikayeyi yeniden baştan başlatıp Midway MK'sındaki karakterleri daha güzel geliştirip Netherrealm MK'sı ile harmanlasalar daha iyi olur.

Aşağıda linklediğim kanallarda MK eleştirisi yapılıyor, özellikle The4thSnake kanalı senin gibi Midway MK'cisi. Öbür kanal da MK eleştirisi yapıyordu daha çok animasyonlar üzerine ama bıraktı MK eleştirmeyi. İki kanal da İngilizce bu arada.

https://www.youtube.com/c/The4thSnake
https://www.youtube.com/user/SugarPunchDW

Öyle, 10 dediğin gibi kötü değildi ama ilgimi çekmedi açıkçası. Yine de sonuna kadar izlemiştim skipleyerek de olsa. 11 ide çıktığında cutscenelerini izliyim dedim, zaman yolculuğunun bokunu çıkarmalarını hiçbir kurguda sevmem çok kötü olmuş. Ölmüş karakterleri geri getirmek için mümkün olabilecek en ucuz yol. Shao Kahn geri dönüp Kotal Kahn'la tartıştığı sahnede dayanamadım cringe olmaktan direk en son sahneye atlamıştım :D

warner brosun MK si artık belli bir kitleye hitap etmekten çıkmış herkesin "aa birbirimizin kafasını kolunu koparacağımız bi dövüş oyunu" diyeceği playstation kafe oyunu haline gelmiş. Kardeşim senin oyunun e-spor konusunda Street Fighter'ın eline su dökemez competitive dövüş oyuncuları SF5 oynuyor sen hikayenle ve yarattığın dünyayla-karakterlerle öne çıkmalısın bu durum hep böyleydi. Bu durumunda farkındalar zaten işin hikaye kısmını boşvermişler de değil ortada bi emek var ama çöp emek :) . Ben MKX den sonra MK'den koptum çok takip etmiyorum ama geçenlerde wikisine falan baktım karakterlerin endinglerine bi göz gezdirdim de bi çizgi roman varmış MKX ile MK11 arasını konu alıyor, 3D MK era'sındaki karakterlerin(havik, dairou, reiko gibi) bu timeline'da neler yaptığına odaklanıyormuş genel olarak. Hikayeyle de uğraşıyorlar yani bi emek var ortada ama beceremiyorlar. Call of Duty, Assassins Creed gibi tutan bi formülün ekmeğini yedikleri bi seri haline gelmiş kısacası. Ben MK Legacy'nin ilk sezonu veya şu 90 larda çıkan ilk MK filmi gibi bir yaklaşım istiyorum asıl MK odur, onlar nerede bunlar nerede :cry:

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2020, 14:56 
Elemental
Elemental
Kullanıcı avatarı

BlindWarrior yazdı:
Öyle, 10 dediğin gibi kötü değildi ama ilgimi çekmedi açıkçası. Yine de sonuna kadar izlemiştim skipleyerek de olsa. 11 ide çıktığında cutscenelerini izliyim dedim, zaman yolculuğunun bokunu çıkarmalarını hiçbir kurguda sevmem çok kötü olmuş. Ölmüş karakterleri geri getirmek için mümkün olabilecek en ucuz yol. Shao Kahn geri dönüp Kotal Kahn'la tartıştığı sahnede dayanamadım cringe olmaktan direk en son sahneye atlamıştım :D

warner brosun MK si artık belli bir kitleye hitap etmekten çıkmış herkesin "aa birbirimizin kafasını kolunu koparacağımız bi dövüş oyunu" diyeceği playstation kafe oyunu haline gelmiş. Kardeşim senin oyunun e-spor konusunda Street Fighter'ın eline su dökemez competitive dövüş oyuncuları SF5 oynuyor sen hikayenle ve yarattığın dünyayla-karakterlerle öne çıkmalısın bu durum hep böyleydi. Bu durumunda farkındalar zaten işin hikaye kısmını boşvermişler de değil ortada bi emek var ama çöp emek :) . Ben MKX den sonra MK'den koptum çok takip etmiyorum ama geçenlerde wikisine falan baktım karakterlerin endinglerine bi göz gezdirdim de bi çizgi roman varmış MKX ile MK11 arasını konu alıyor, 3D MK era'sındaki karakterlerin(havik, dairou, reiko gibi) bu timeline'da neler yaptığına odaklanıyormuş genel olarak. Hikayeyle de uğraşıyorlar yani bi emek var ortada ama beceremiyorlar. Call of Duty, Assassins Creed gibi tutan bi formülün ekmeğini yedikleri bi seri haline gelmiş kısacası. Ben MK Legacy'nin ilk sezonu veya şu 90 larda çıkan ilk MK filmi gibi bir yaklaşım istiyorum asıl MK odur, onlar nerede bunlar nerede :cry:

Aynen, işe yarayan bir formül bulmuşlar ve onu takip ediyorlar. Her ne kadar kazançlı bir formül olsa da inovasyonu kısıtlıyor gibi. Zaten yaptıkları en büyük inovasyon hikaye modu idi ama onda da son oyunun sonunda hiçbir hype yaratamadılar. Bakalım düştükleri bu çukurdan kendilerini nasıl çıkaracaklar.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2020, 21:45 
Elemental
Elemental

tutar abi yapacakları şey zaten, mk nin markası yeter, oyunun hardcore fanları çok yok zaten bizleri baz alarak yapmıyolar oyunu tek şikayet ettiğim o. o değilde ben eski mesajlarıma bakıyorum taa 9 yıl önce attığım, bi utanıyorum varya ne veletmişiz o zamanlar xd

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ağu 2020, 16:29 
Elemental
Elemental
Kullanıcı avatarı

BlindWarrior yazdı:
o değilde ben eski mesajlarıma bakıyorum taa 9 yıl önce attığım, bi utanıyorum varya ne veletmişiz o zamanlar xd

Olur öyle. Toy idik hepimiz. :) Şimdi büyüdük iş-güç derken hayalet forum oldu buralar. Keşke hep genç ve toy kalsaydık da buralar cıvıl cıvıl olsaydı. Her iyi şeyin bir sonu olurmuş. :(

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ağu 2020, 21:19 
Elemental
Elemental

Okuyor musun

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ağu 2020, 21:54 
Elemental
Elemental
Kullanıcı avatarı

Üniversite terkim. Memurluk sınavlarına hazırlanıyorum. Onu da beceremessem bir fabrikada işe girmeyi düşünüyorum.
Sen okuyor musun?

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ağu 2020, 20:04 
Elemental
Elemental

evet bilgisayar müh 2.sınıftım 3 e geçiyorum bu sene, 2 sene geç girdik üniye yaş 22. Hangi bölümü okuyodun bide paylaşmak istemiyosan hiç önemli değil de neden bıraktın?

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ağu 2020, 11:07 
Elemental
Elemental
Kullanıcı avatarı

İngiliz Dili ve Edebiyatı okuyordum. Sağlık sorunları nedeni ile bırakmak zorunda kaldım. Bir de pek parlak bir öğrenci de değildim.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Eyl 2020, 19:09 
Tarkatan
Tarkatan
Kullanıcı avatarı

Favori Oyun: Mortal Kombat vs DC. Universe
Favori evreniniz: Netherrealm
Nedense cevap yazinca hata aliyorum. *test*

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala