Zaman: 28 Mar 2024, 14:42

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 08 Eyl 2010, 05:33 
Grand Master
Grand Master
Kullanıcı avatarı

Favori Dövüşçü: Sub-Zero
Favori Oyun: Mortal Kombat Shaolin Monks
Peygamber Efendimiz vefat etmeden önce tüm ashab evinde toplanırlar Kızı Hz Fatıma , hanımı Hz Aişe anamız ve diğer tüm Ashab
Peygamber Efendimiz bitkindir Allahu teala Azraili gönderir, "git habibime sor dilerse canını al, dilemezse dön geriye gel", der
Azrail bir bedevi kılığında yeryüzüne iner ve Peygamberimizin kapısını çalar Ashab: "kim o" diye seslenir, "bir misafir der kapıdan ve kapıyı açmalarını ister Ashab kovar onu sonra gel diye Bu sefer yine kapıyı çalar Azrail Yine: "kim o" derler Aynı ses bu sefer şiddetlenmiştir
Ashab ın dizlerinin bağı çözülür Azrailin sesini duyunca Peygamber Efendimiz de sesi duymustur ve gelenin Azrail oldugunu bilmektedir

Ashab'a onu içeri almasını ve kendilerinin onunla kendisini başbaşa bırakmalarını ister
Bedevi kılığında Azrail içeri girer, ashab dışarı çıkar ve Azrail : "Ya Resulallah , Allahu tealanın selamı var Iznin olursa emaneti almaya geldim" Resulallah : "Daha değil, zamanı var" der Bu sefer Cebrail gelir Efendimize Der ki : " Ya resulallah , gökler senin için hazırlandı , melekler saf tuttu gelişinizi gözler Cennetin kapıları senin için açıldı Cennet senin için hazırlandı" der Peygamber Efendimiz mahsundur Uzgundur Söylenenlere sevinmez bile Cebrail as ' a sorar Efendizimiz : " Daha müjde ver" Cebrail: "Ya Resulallah, herşey , herkes gelişinizi beklemektedir Arş sizin için hazır, Cennet sizin için hazır Daha ne müJde vereyim? " der

Resulallah : " Ümmetimden haber ver sen bana, onların durumu ne olacak ben yokken " der Cebrail as gider Allah (cc)'ın huzuruna, tekrar gelir ve: "Ümmetinden % 30 u kurtulacak der Peygamber efendimiz ağlamaya baslar Cebrail'e: "Daha Müjde ver", der

Cebrail as gider Allah (cc)'ın huzuruna tekrar gelir, sonra Peygamberimiz'e döner ve: "Ümmetinden yarısı kurtulacak" der
Efendimiz yine ağlamaya başlar ve: "Daha müjde ver", der

Bu sefer Cebrail gider yine gelir ve: "Ya Resulallah, sana tabi olan, Allah (cc)'a şirk koşmayan sünneti seniyyene sımsıkı sarılan tüm ümmetin kurtulacak", der

Peygamber efendimiz rahatlar Hz Fatıma validemizi çağırı, kulağına eğilerek fısır fısır birseyler söyler Fatıma hazretleri ilk önce ağlar Peygamber efendimiz yine eğilir kulağına fısır fısır bişeler söyler Bu sefer Fatıma Hz leri gülmeye başlar

Ashab merak eder ve ilk fırsatta sorar neden ilk önce ağlayıp sonra da güldüğünü Söyle buyurur hz Fatıma: " Babam bana yakında öleceğini söyledi ilk kulağıma fısırdamasında o yüzden ağladım Gülmeme gelince, bana benden sonra ilk gelecek olan (ilk ölecek müslüman) sen olacaksın dedi ona da güldüm ", der Ve Peygamber efendimizden sonra sadece 6 ay yaşar

Peygamber efendimiz Azrail'i çağırır ve: "Emanetini al", der

Azrail canını almaya başlayınca, Peygamber efendimiz çok terler ve yüzü kızarmaya başlar Azrail'e der ki : "Ya Azrail, ümmetimin canını da böyle mi alacaksın?" Azrail buyurur ki : "Ya Resullalah , kimsenin canını sizin ki kadar kolay almadım, almayacağım" Efendimiz ağlamaya başlar "Ümmetim bu acıya dayanamaz Onların acısınıda bana yükle, canımı öyle al", der Ve Peygamber efendimiz şahadet parmağını kaldırıp 3 kere: "Şahit ol yâ Rab (ya Refiki ala )", der ve canını teslim eder

Vefatından sonra , ashab onu musalla tasına koyar lar ve ayrılırlar ordan Cünkü Peygamber efendimizin vasiyeti vardır "Ben vefat ettikten sonra beni musallaya bırakın, 3 gün gelmeyin" demistir

Cünkü saf saf melekler inip onun namazını kılacaklardır Sizler 3 gün sonunda gelin der Peygamber efendimizi yıkama hususunda ashab arasında çelişki çıkar Kimi yıkamayalım, kimi yıkayalım der

Ama Peygamber efendimiz yine vasiyet etmştir "Beni âbamla (gömleğimle) yıkayınız" diye
Celişki sürerken gaibden bir ses şöyle nidâ eder : " Onu yıkamayınız , O anasından doğdugu gibi tertemizdir, yıkamaya gerek yoktur"

Hemen ardından yine gaibden bir ses daha duyulur ve şöyle demektedir: " Onu yıkayınız Size ilk seslenen size vesvese veren Şeytandı, ben Hızırım " der Ve Ashab başlarında da Hz Ali 2 sese kulak verir ve Efendimizin beni abamla yıkayın sözünü akıllarına getirirler, onu yıkarlar Efendimiz Hz Ali'ye vasiyet etmiştir "Beni sen yıka Gözüme , burnuma ve sakalıma biriken suyu iç " diye

Dediği gibi Hz Ali vasiyeti yerine getirir sözü gecen yerlere biriken suyuda içer Böylece zamanın en büyük alimi kendisi olur Defin işlemi olmadan 3 gün melekler saf saf namazını kılarlar 3 günün sonunda ashab namazı kılar Ve defin için Efendimizin kabri şerifine Hz Ebubekir iner Peygamberimizi kabrine indirme işi ona vasiyet edilmiştir Onu kabri şerifine indirirken bakar ki Peygamber efendimizi mübarek dudakları fısır fısır kımıldamaktadır Eğilir ve sese kulak verir

Söyle demektedir efendimiz:
" Ümmeti , Ümmeti , Ümmeti"

Doğdugunda da fısır fısır dı dudakları " ümmeti , ümmeti , ümmeti " diye, kabri şerifine indiğinde de aynıydı

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 23 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak: