Zaman: 29 Mar 2024, 00:49

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 10 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 21 Nis 2023, 20:00 
Ninja
Ninja
Kullanıcı avatarı

Favori Dövüşçü: Kenshi
Favori Oyun: Mortal Kombat Shaolin Monks
Ne zaman MK ile ilgili bişeye denk gelirsem bu siteyi de bi yokluyorum uzun zaman kapalıydı şimdi 2011 haline dönmüş veriler gitmiş.

Siteyi yılda bikaç kez yoklayan eskilerden sohbet/muhabbet için ulaşmak isteyen olursa Discord: fadingship#2432

EDIT: Sitenin Discord Serverını açtık. Forumun bu vakitten sonra kullanılacağını pek düşünmüyorum fakat eski ortamı discord serverı üzerinden tekrar canlandırmamız mümkün olabilir. Şansına siteye tekrar bir uğrayıp bu postu gören eskilerdenseniz veya siteyi yeni keşfetmiş niche MK fanıysanız kesinlikle Discord Serverına gelin.

Katılma linki:
https://discord.gg/gRHyy9Kz

En son BlindWarrior tarafından 01 Kas 2023, 11:37 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 May 2023, 02:45 
Ninja
Ninja
Kullanıcı avatarı

Konum: 17.Şehirden Karakter:X Silah:X Buster Statu:Maverick Hunter Irk:Reploid Dost:Zero Düşman:Sigma
Veriler kaybolmaya devam ediyor galiba. Benim açtığım konu silinmiş. Herhalde konuyu açmadığım bir tarihe geri döndürmek gerekti siteyi. Ama bayağıdır botlar uğramıyor galiba, konu açtıklarını görmedim.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 May 2023, 12:26 
Ninja
Ninja
Kullanıcı avatarı

Artık forum kültürü öldü zaten, Youtube'daki büyük oyun kanalları ve reddit gibi platformlar bu tür forumların amacını ziyadesiyle görüyor. 5-10 tane MKyi seven ve birbiriyle sohbeti olanlar olarak bu sitenin topluluğunu discord serveri olarak devam ettirmek lazım ama bence. Arada MK ile ilgili bişeyler çıkar orda rahat rahat tartışırız herkes discord kullanıyordur heralde.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 May 2023, 02:18 
Ninja
Ninja
Kullanıcı avatarı

Konum: 17.Şehirden Karakter:X Silah:X Buster Statu:Maverick Hunter Irk:Reploid Dost:Zero Düşman:Sigma
Forum kültürünün ölmesi değilde bu site için konuşacak olursam ben buraların ölmesinden yöneticileri sorumlu tutuyorum. Adamların siteye uğradıklarını görmedim. 2008'de kayıt olduğumdan beri yaptıklarını gördüğüm tek icraatları sitenin temasını değiştirmekti. Sitede bizimle iletişim halinde hiç olmadılar. Saldılar çayıra mevlam kayıra afedersiniz. Ermac Ali hariç diğerlerinin mesaj sayısına bakılırsa zaten herşey ortada ki Ermac Ali'nin mesaj sayısının yüksek olması da kendisinin daha önceden forumda üye olmasından kaynaklı. Hep bir bahane ileri sürdüler yoklukları için. İlk önce okuyoruz dendi sonra kpss dendi en son da iş dendi siteyle ilgilenmemelerine bahane. Bu sorunları biz de yaşadık, herkes yaşıyor birtek kendileri değil ama bu site için yönetimin kendisinden daha çok emeğimiz oldu. Onunda büyük kısmı zaten uçtu gitti.

Bu sitede sen ve benden başka kimse kalmadı. Eski üyelerin ilgisi olsaydı bu siteye bir şekilde mesaj atarlardı. O yüzden ben bu siteden kimsenin Discord serverine katılacağını sanmam çünkü kimse yok, ilgileri de yok.

Sözün özü yazık oldu bu sitenin topluluğuna.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 May 2023, 01:03 
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

BlindWarrior yazdı:
Siteyi yılda bikaç kez yoklayan eskilerden sohbet/muhabbet için ulaşmak isteyen olursa discord: fadingship#2432

Eklemeye çalıştım ama değiştirdin sanırım bulunamadı diyor.

Mokap12 yazdı:
Veriler kaybolmaya devam ediyor galiba. Benim açtığım konu silinmiş. Herhalde konuyu açmadığım bir tarihe geri döndürmek gerekti siteyi. Ama bayağıdır botlar uğramıyor galiba, konu açtıklarını görmedim.

Yedek alması gereken hosting sağlayıcısı hiç yedek almadığı için sunucular hasar görünce malesef çok eski yedeklerden biriyle devam etmek zorunda kaldık. Botlar için önlem aldık ve bu yüzden botlardan gelecek mesajların çoğu daha önceden kayıt olan hesaplardan olur bundan sonra.

BlindWarrior yazdı:
Artık forum kültürü öldü zaten, Youtube'daki büyük oyun kanalları ve reddit gibi platformlar bu tür forumların amacını ziyadesiyle görüyor. 5-10 tane MKyi seven ve birbiriyle sohbeti olanlar olarak bu sitenin topluluğunu discord serveri olarak devam ettirmek lazım ama bence. Arada MK ile ilgili bişeyler çıkar orda rahat rahat tartışırız herkes discord kullanıyordur heralde.

Malesef bu tür konuların en çok konuşulduğu yerler bahsettiğin mecralar oldu. İnsanlar çoğunlukla erişmesi en kolay olan mecraları tercih ediyorlar özel olarak oluşturulmuş topluluklar yerine. Discord sunucusu açtım fırsat bulunca bir şeyler yapmaya çalışıyorum zaten.

Mokap12 yazdı:
Forum kültürünün ölmesi değilde bu site için konuşacak olursam ben buraların ölmesinden yöneticileri sorumlu tutuyorum. Adamların siteye uğradıklarını görmedim. 2008'de kayıt olduğumdan beri yaptıklarını gördüğüm tek icraatları sitenin temasını değiştirmekti.

Gayet aktif olduğum zamanlarda da. 2010 civarı sosyal medyanın popülerleşmesiyle birlikte buradaki aktif kullanıcı sayısında da düşüş oldu. 2012'de siteyi ayağa kaldırmaya çalıştığım zamanlarda da öyleydi. Sadece tema değiştirmek olarak görebilirsin ama elimden geleni yaptım ben o zamanlarda.

Mokap12 yazdı:
Sitede bizimle iletişim halinde hiç olmadılar. Saldılar çayıra mevlam kayıra afedersiniz. Ermac Ali hariç diğerlerinin mesaj sayısına bakılırsa zaten herşey ortada ki Ermac Ali'nin mesaj sayısının yüksek olması da kendisinin daha önceden forumda üye olmasından kaynaklı.

Forumdaki mesaj sayısının site için verdiğim emeğe oranlaman çok mantıksız. Forum sitenin önemli bir parçası ama sitedeki diğer içerikler için de çok uğraştım (hatta zamanımın çoğunu orası için harcadım diyebilirim).

Mokap12 yazdı:
Hep bir bahane ileri sürdüler yoklukları için. İlk önce okuyoruz dendi sonra kpss dendi en son da iş dendi siteyle ilgilenmemelerine bahane. Bu sorunları biz de yaşadık, herkes yaşıyor birtek kendileri değil ama bu site için yönetimin kendisinden daha çok emeğimiz oldu. Onunda büyük kısmı zaten uçtu gitti.

Bu siteyi ilk keşfettiğimde ilkokuldaydım. O zamanlarda site ile ilgilenebilecek çok vaktim vardı. Ama yıllar geçtikçe her insanın sorumlulukları artıyor tahmin edebileceğin üzere. Forumda geçirdiğin zamanı ve yaptıklarını küçümsemiyorum ama bu şekilde yaklaşman hiç doğru değil.

Mokap12 yazdı:
Bu sitede sen ve benden başka kimse kalmadı. Eski üyelerin ilgisi olsaydı bu siteye bir şekilde mesaj atarlardı. O yüzden ben bu siteden kimsenin Discord serverine katılacağını sanmam çünkü kimse yok, ilgileri de yok.

Bir şeyler planlamaya çalışıyoruz Anıl ve Ali (theonebeing) ile. Sitenin kullandığı phpBB sürümü çok geride kaldı mesela onu güncellememiz gerekecek. İçerik kısmı için de bir şeyler yapmayı planlıyorum. Kapsamlı bir wiki üzerinde çalışmayı düşünüyorum herkesin katkı yapabileceği. Birkaç fikrimiz daha var ama biraz zaman alacak. Herkesin hayatı istediği şeylere zaman ayırabilecek durumda olacak şekilde ilerleyemiyor malsef Mokap. Siteye üye çek ya da siteyi ayağa kaldır yazan ve bastığımızda bunların hepsini çözen butonlar yok malesef. Fırsatımız olduğunda yapmaya çalışacağız bir şeyler dediğim gibi. Discord sunucusu da açtım katılmak isteyen olursa katılabilir. Belirtmek istediğiniz fikirlerinizi tartışabiliriz orada.

https://discord.gg/BPChnG4SeU

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 May 2023, 08:40 
Ninja
Ninja
Kullanıcı avatarı

Mokap12 yazdı:
Forum kültürünün ölmesi değilde bu site için konuşacak olursam ben buraların ölmesinden yöneticileri sorumlu tutuyorum. Adamların siteye uğradıklarını görmedim. 2008'de kayıt olduğumdan beri yaptıklarını gördüğüm tek icraatları sitenin temasını değiştirmekti. Sitede bizimle iletişim halinde hiç olmadılar. Saldılar çayıra mevlam kayıra afedersiniz. Ermac Ali hariç diğerlerinin mesaj sayısına bakılırsa zaten herşey ortada ki Ermac Ali'nin mesaj sayısının yüksek olması da kendisinin daha önceden forumda üye olmasından kaynaklı. Hep bir bahane ileri sürdüler yoklukları için. İlk önce okuyoruz dendi sonra kpss dendi en son da iş dendi siteyle ilgilenmemelerine bahane. Bu sorunları biz de yaşadık, herkes yaşıyor birtek kendileri değil ama bu site için yönetimin kendisinden daha çok emeğimiz oldu. Onunda büyük kısmı zaten uçtu gitti.

Dostum eskiden(hala üyeler varken) yöneticilere siteye uğramıyorlar diye sitem ederdik ama suç onların da değil ki. Eğer site botlar, spamlar, buglar vb yüzünden batmış olsaydı evet o zaman onların hatası olurdu ama sitenin ölmesinin sebebi fan forumu kültürünün eskide kalması.

Herhangi bir oyuna/yapıma özgü forumların hepsi öldü. Eskiden tekkentr, kofturkiye gibi siteler vardı belki bilirsin. Hepsinin sonu bu site gibi oldu ve kapandı. Resident evilin forumu vardı ciddi bir forumdu hatta baya, mülakatla üye alıyorlardı :D Şimdi eser kalmadı siteden. Yabancı MK forumlarını takip ederdim, bu sitenin durumundan sonra oralara bakayım dedim oralar da ölü sayılır.

Bırak MKyi anime forumlarına bak onlar bile aktif değil. Onlar çok daha büyük bir kesime hitap ediyorlar, genel olarak bütün animeleri tartışabileceğin forumlar.

Bu site genel oyun forumu değil, genel dövüş oyunları fan forumu değil, spesifik olarak tek bir oyunun fan forumu. Tabii ki ölmeye mahkum, bunun önüne geçilemez.

Artık aktif olan forumlar çok eskiden beri var olan genel amaçlı forumlar, içinde herşeye ait alt forumlar var müzik film dizi anime oyun/spesifik oyunlar spor vb. Frmtr ve donanımhaber başka da yok. Onların da biçoğu alt forumu ölüdür diye tahmin ediyorum :lol:

Fan forumlarının yerini discord serverlar aldı. İnsanlar sevdikleri birşeyle ilgili bir topluluğa üye olup ordakilerle konuşmak tartışmak için discord serverlara giriyorlar. Oralardaki ortam bizim 2011deki ortama çok benziyor.

Ben discord serverına katıldım memolee'nin açtığı. Sitenin discord serverını açmak çok mantıklı. Arada şansına aklı buraya düşüp site açık mı diye yoklayan birini discord serverına yönlendirmek yapabileceğimiz en büyük ve en mantıklı şey olur. Hatta discord server reklamı yapabileceğimiz yerlere reklam yaparak yeni üyeler bile toplanır :D Tabi benim isteğim sadece bu sitenin eski communitysini olabildiğince var edebilmek onlar bana yeter ama yok cıvıl cıvıl olsun niye sadece onla yetinelim derseniz yeni üye toplamaya da karşı değilim.

Sadece konu olarak değil de sitenin anasayfasında, sol üst köşesinde vb. discord simgesi olmalı discord serverına yönlendirecek. Yöneticilerin 15 yıldır yapabileceği en büyük icraat olabilir bak :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 May 2023, 09:18 
Ninja
Ninja
Kullanıcı avatarı

Şimdi keşfettim büyümeyi başarmış bir MK fan topluluğu varmış:

https://www.instagram.com/mortalkombatturkiye/?hl=tr
https://www.youtube.com/c/MortalKombatTurkiye

Adamlar instagramı ve facebooku efektif bir şekilde kullanarak az çok büyümüşler. Bizim de sosyal medyayı ve discordu iyi kullanmamız gerek(irdi). Belki bu toplulukla iletişime geçip onların forum sitesi olabiliriz.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Haz 2023, 21:36 
Ninja
Ninja
Kullanıcı avatarı

Neyse havanda su dövmeyeceğim. Sonuç ortada. Diyecek başka bir şeyim yok.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Tem 2023, 15:37 
Ninja
Ninja
Kullanıcı avatarı

Mokap12 yazdı:
Neyse havanda su dövmeyeceğim. Sonuç ortada. Diyecek başka bir şeyim yok.

Ben laflarımı geri alıyorum

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Eki 2023, 09:22 
Human
Human
Kullanıcı avatarı

Favori Dövüşçü: Noob-Saibot
Favori Oyun: Mortal Kombat 9
13 Yaşındayken girdiğim bu site benim hala arada özlediğim forum kültürü zamanları için çok ayrı bir yer taşıyor. Şu an 25 yaşındayım, buraya tekrar girdiğimde hala buraya yazıyor olmanızı çok isterdim. Ancak ne yazık ki yoksunuz.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 10 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak: