Zaman: 29 Mar 2024, 07:49

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 12 Şub 2010, 14:47 
Ninja
Ninja
Kullanıcı avatarı

Konum: 17.Şehirden Karakter:X Silah:X Buster Statu:Maverick Hunter Irk:Reploid Dost:Zero Düşman:Sigma
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

JRR Tolkien"e gerçekten çok teşekkürler. Böyle muhteşem bir hikaye yazdığı için. Filmlere, kitaplara, çizgi filmlere ve sonunda bilgisayar oyunlarına ilham verdiği, kaynak olduğu için. Geçen sene filmi vizyona girdiğinde büyük bir patlama oldu. Artık LOTR hakkında bir fikri olmayanlar bile, filmi sevmişlerdi, kitaplarına hücum etmişlerdi. Hatta ülkemizde özel baskısı bile çıkartıldı kitapların. Yani para kazanmak kaygısıyla çok değişik atraksiyonlar yapıldı.

Bilgisayar dünyasında da aynı şeyler geçerlidir. Kolay yoldan para kazanmanın yolları çoktur. Sağlam bir konu hakkında, kısa süren ve üstün körü yapılmış bir oyunu piyasaya sürersiniz, oyun hakkında sadece yüzeysel bilgi verirsiniz. Oyun çıkar çıkmaz, herkes hücum eder. Pişman olsalar bile, olan olmuştur. Şirket yetkilileri cüzdanlarını evlerine nasıl taşıyacaklarını düşünürlerken, siz evde elinizde CD kalakalmışsınızdır. Şimdi ben neden bunlardan bahsediyorum? Çünkü az sonra bahsedeceğim LOTR oyunu, bu tarz bir oyun. Şaşırdınız mı? İlla LOTR ile ilgili olan birşeyin muhteşem olması gerekmez (mesela kardeşimin çizdiği Gandalf resmi gibi - berbattı).

Oyunun ilk başları oldukça sağlam. Giriş demosu, video görüntülerin kaliteleri iyi derecede. Oyuna ilk girdiğimde, türlü sorunlarla karşılaştım. Herşey titriyordu. Full detaylarda ve en yüksek çözünürlükte oynamama rağmen, ortalık karman çormandı. Hemen oyundan çıktım ve sitesini araştırdım, çoktan 1.1 sürümüne yükselten patch yayınlanmış bile. Bunu yüklemeden oyunu oynamayı düşünmeyin bile. Ayrıca oyunu install ettikten sonra, hiç dokunmadan patch yapın, herhangi bir değişiklik yapıp da patch yaparsanız, daha sonra oyuna giremiyorsunuz. Sanırım ne demek istediğimi anladınız.

Oyunumzu 3. şahıs perspektifinden oynanan bir aksiyon/macera karışımı. İlk başlarda iyi başlıyor oyun. Kontrolleri falan hayli iyi. Yürümek ve buna benzer durumlarda kamera dışarıdan gösterirken, savaş esnasında, nişan almak için falan karakterimizin gözünden görebiliyoruz. Karakterler derken, oyunda Frodo, Gandalf ve Aragorn"u kontrol edebiliyoruz. Geriye kalan Gimli, Boromir, Legolas, Sam, Merry ve Pippin, sadece yolculukta bize eşlik ediyorlar. Meşhur gurubumuzla, yüzüğü yoketmek için yola koyuluyoruz anlayacağınız. Koskoca 3 film (kitap)"lik yol, bu oyunda ne kadar kısa. Sanırım kestirmeden gidiyorlar.

Inventory sistemi, sağa sola kayan türden ve oldukça kolay kullanılanlardan. Burada üzerimizde taşıdığımız herşeye çabucak ulaşabiliyoruz. Büyüler, iksirler, bulmacalar için kullanmamız gereken nesneler, hepsi burada saklanıyor. Bu sistem oyunun artılarından bana göre. Kolay kullanılması, zaman kazanılması anlamında. Gerçi, inventory"ye girdiğinizde, oyun pause konumuna geçiyor.

Aslında oyun iyi bir oyun olabilirdi. Ama yapılan hatalar oyunu eksik bir oyunmuş gibi gösteriyor. Grafikler hiç detaylı değiller. Çok boş ve sade olduklarından, yakından göründüklerinde komik olabiliyorlar. Çözünürlük yüseldiğinde herşey iyi gözüküyor ama sade olduklarından zevk vermiyorlar. karakterlerin animasyonları orta derecede denebilir. Görüntüleri, filmdekine sadık kalınarak yapılmış. Ama dediğim gibi, ara sinematiklerde karakterlere yaklaştığınız zaman, komik görünmelerine sebep oluyor. Ayrıca karakterlerin modellemelerinde yapılan hatalar da affedilmeyecek cinsten. Galadriel"in saçları omuzlarından içeri giriyor ve göğsünden dışarı çıkıyor. Yoksa haberimiz olmadan bu kadın öldü mü? Hmm.. Bu gibi hatalar oyunu yerler bir ediyor bana göre.

İşlemci: PIII 600
RAM: 128 MB
Ekran Kartı: 32 MB
HDD: 800 MB

Hobbiton'un dışındaki Doğu Yolu'ndaki elflerin evine girin. Kitaplığın yanına gittiğinizde "Action" tuşuna basarsanız para çıkacak. Evden çıkıp tekrar girin ve aynı işlemi tekrarlayın, tekrardan para çıkacak. Bu işlemi istediğiniz kadar tekrarlayabilirsiniz.

http://netload.in/dateiN5usTt5KMZ/THLOO ... t1.rar.htm
http://netload.in/dateid3ynsN5y4Q/THLOO ... t2.rar.htm
http://netload.in/dateiyYXz1jCpoT/THLOO ... t3.rar.htm
http://netload.in/dateiKmN5NQvwRB/THLOO ... t4.rar.htm

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz