Zaman: 29 Mar 2024, 01:51

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 08 Oca 2010, 18:02 
Undead
Undead
Kullanıcı avatarı

Favori Dövüşçü: Johny Cage
Favori Oyun: Mortal Kombat 1
Evet arkadaşlar.Bilgisayarın yavaşlığından bir çoğumuz illallah etmiş durumdayız.Fakat Xp kullananlar için küçük kodlar ile bu yavaşlığı ortadan kaldırabilmemiz mümkün :D Sadece bir kaç kod ile bunu halledebiliriz.Yapacaklarımız ise sıra ile şöyle ;

1- Başlat menüsüne girip çalıştır a tıklıyoruz.Çalıştır a regedit yazıp tamam a tıklıyoruz.

Resim

2- Ardından HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Curr entControlSet\Control sekmelerini izliyoruz...

Resim

3- Control sekmesinden Priority Control sekmesini seçip sağ taraftaki boş yere bir Dword belgesi açıyoruz.

Resim

4- Açtığımız Dword un adını IRQ8Priority şeklinde değiştirip değerini 1 yapiyoruz...

Resim

Bunları yaptıktan sonra aşağıdaki resimde yapılanları uygulayın...

Resim

Bunları yaptıktan sonra bilgisayarınızın menü geçişleri ve görünüm özellikleri %70 oranında artmaktadır...

Kolay gelsin :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Oca 2010, 20:37 
Grand Master
Grand Master
Kullanıcı avatarı

Favori Dövüşçü: Sub-Zero
saol dostum çok iyi bi paylaşım olmuş. ancak biraz bilgi verebilirmisin sistemde nelerle oynuyoruz?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Oca 2010, 22:45 
Undead
Undead
Kullanıcı avatarı

Favori Dövüşçü: Johny Cage
Favori Oyun: Mortal Kombat 1
Modum şu şekilde söyleyeyim kısa yoldan.Bazı dosyaları yaptığımız işlemleri windows yerel diskimize tek tek yerleştirir.Yani misal bi belgelerimde bi resme bakmak için resim dosyası açtığımızda hard disc e şu işlem yapıldı diye yaptığımız tüm işlemlerimizi kaydeder.Bunu yapmaması için 0 olan değerleri 1 olarak değiştiriyoruz.2. işlemimizde ise menulerin daha hızlı açılması ve kapanması için (misal 10 saniyede açılıp kapanıyorsa bunu 2 saniyeye indirebiliyoruz.)bu işlemleri yapıyoruz.Ben bunu sevmedim diyen arkadaşlarımızda olursa eski dosyaları eski değerlere alabilir ve ya bi arkadaşından tekrardan temin edebilir.Sonunda işletim sistemlerimiz ortak diye düşünüyorum :)

Umarım açıklayıcı olmuştur.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 20 Oca 2010, 00:34 
Grand Master
Grand Master
Kullanıcı avatarı

Favori Dövüşçü: Sub-Zero
Spec yazdı:
Modum şu şekilde söyleyeyim kısa yoldan.Bazı dosyaları yaptığımız işlemleri windows yerel diskimize tek tek yerleştirir.Yani misal bi belgelerimde bi resme bakmak için resim dosyası açtığımızda hard disc e şu işlem yapıldı diye yaptığımız tüm işlemlerimizi kaydeder.Bunu yapmaması için 0 olan değerleri 1 olarak değiştiriyoruz.2. işlemimizde ise menulerin daha hızlı açılması ve kapanması için (misal 10 saniyede açılıp kapanıyorsa bunu 2 saniyeye indirebiliyoruz.)bu işlemleri yapıyoruz.Ben bunu sevmedim diyen arkadaşlarımızda olursa eski dosyaları eski değerlere alabilir ve ya bi arkadaşından tekrardan temin edebilir.Sonunda işletim sistemlerimiz ortak diye düşünüyorum :)

Umarım açıklayıcı olmuştur.

Evet baya açıklayıcı bi anlatım olmuş. Teşekkürler.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak: