Zaman: 28 Mar 2024, 22:33

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 16 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 23 Şub 2010, 00:10 
Cezalı
Cezalı
Kullanıcı avatarı

AKUMA :
Ryu'nun ustasını öldüren kişidir.Kırmızı saçları vardır. Ayrıca Akuma'nın bir diğer adı Gouki' dir.Akuma genç yaşta içindeki gücün (karanlık hadu'draka') farkına varır ve ustası Goutetsu dan kendisine öğretmesini ister. Ustası bu gucun tehlikeli oldugu ve öğretmeyeceğini söyler. Fakat Akuma yani Goiki gizli gizli kendini geliştirir. Son olarak o gücün açığa çıkması için güçlü bir rakip bulması lazım. Gücünü açığa çıkması için güçlü birisi yani hocası Goutetsu'ya meydan okur sıkı bir dövüşten sonra ve Ustasını öldürür. Ustasının boynundaki kalın ve iri olan o boncukları kendisine alır ve dövüş sanatları sitilinin efendisi olur.En güçlü olmak için sürekli dövüşür.

RYU:
Ryu, küçük yaşlardan itibaren dövüşe aslında savunma sanatlarına çok meraklıdır. Daha on yaşlarındayken babası kimliği bilinmeyen bir kişi tarafından öldürülür. Bu olayın ardından annesi de üzüntüden hayata gözlerini yumar. Ryu'yu babasının en yakın arkadaşı Master Gouken yanına alır ve ona ileride en iyi arkadaşı olacağı Ken Masters isimli Amerikalı küçük çocukla beraber çalıştırmaya başlar. Ryu artık evinden çok uzaklardadır.

Ustaları bir olduğu için Ryu ve Ken'in hareketleri birbirine çok benzemesine rağmen küçük farklılıklar gösterir.Ryu, oldukça sorumluluk sahibi bir gençtir. Ciddi ve kararlıdır. Ancak içinde hiç beklenmeyen bir kötülük taşır. Kara Hadou (Dark Hadou) kullanıcısını ele geçiren karanlık bir güçtür (Evil Ryu). Daha sonra babasını öldüren şahıs tekrar ortaya çıkar ve ustalarını öldürür. Bu kişi aynı zamanda Gouken'in kardeşi Gouki (Akuma)'dir. Akuma'yı hep yenmek ve ortadan kaldırmak ister ama ilerde acı bir gerçek onu bekliyordur: Akuma, Ryu'nun öz babasıdır. (Bu kısım için kesin birşey söylenemese bile animelerinde bu olasılık kuvvetlenmiştir. Akuma aynı zamanda güçlenmeye karşı olan hırsı yüzünden Ustasının sözünü dinlemeyerek bir Kara Hadou kullanıcısı olmuştur.

VEGA:
İspanyol Street Fighter dövüşçüsü. Sağ elindeki pençesi ve yüzündeki demir maskesi ile esrarengiz bir dövüşçü karakterindedir.Uzun boylu, uzun saçlı, yakışıklı ,çok kıvrak ve çevik bir karakterdir. Çok yükseğe zıplayabilir. Kendi dövüş alanında tel örgülere tırmanıp rakibinin üstüne atlayarak özel saldırılarda bulunabilir. Elindeki pençesi çok kuvvetli vuruşlar yapma özelliğine sahiptir. Ryu ve Ken'in düşmanlarından birisidir. Ayrıca bir çokta hayranı vardır ama o bir Narsisttir. Yani Kendine Aşıktır. Vega gençliğinde bullfigh öğrenip gençliğinde ninjitsu yapmıştır. Güzel bir annesi ve ayrıca üvey babası vardır ama üvey babası annesini öldürmüştür. Vega bu 2 eğitimi yani bullfightve ninjitsu eğitimi aldıktan sonra savaş tarzını seçmiştir.

CHUN - Lİ:
Chun-Li, Capcom'un tüm dünyada geniş yankılar uyandırmış video oyunu Street Fighter'ın ilk ve en önemli kadın karakteridir. Chun-Li adı Mandarin kökenli olup; "Bahar Güzeli" anlamına gelmektedir. Esasında bir interpol ajanı olan Chun-Li; Street Fighter (Sokak Dövüşü) turnuvasına Shadaloo organize suç örgütünün lideri olan M.Bison'dan öldürdüğü babasının intikamını alabilmek için katılmıştır. Video oyunlarında seçilebilen ve oynanabilen ilk kadın karakterdir ve bu nedenle "Video oyunlarının hanımefendisi" olarak da anılır.

SAGAT:
Sagat. Street Fighter oyununun Taylandlı uzun boylu dövüşçüsüdür. Asıl amacı Dünya'yı ele geçirmek olan M.Bison'ın ayağını kaydırarak onun yerine geçmektir. Bunu başarabilmek için M. Bison'ın en iyi müttefiki gibi gözükmektedir. Bunun yanında tiger sitilini dövüşlerinde kullandığı için yenmesi zor bir savaşçıdır. Tek gözü kör olduğu için bir korsan gibi gözünü bağlar bu kendisine daha korkunç bir görüntü katar.

GUILE:
Tam adı Colonel (Albay) William Guile'dır. Amerika Birleşik Devletleri'nce M.Bison'a karşı ayaklanma başlatmak üzere, en yakın arkadaşı Nash ile birlikte Kamboçya'a gönderilir. Fakat Kamboçya ormanlarında uğradığı ihanet sonucu M.Bison'un adamlarınca yakalanırlar ve M.Bison'un kalesine götürülürler ve burada işkenceye maruz kalırlar. Bu olaylar sırasında Guile kaçmayı başarır fakat en sevdiği arkadaşı Nash onun kadar şanslı değildir (bazı resimlerde Guile'ın elinde görülen metal künyede Nash'a aittir). Bu olaylardan sonra Guile eskisi gibi mutlu ve hayattan zevk alan bir adam değildir. Birgün Guile savaş uçağı kullanırken(kendisi olaylardan sonra ABD Hava Kuvvetleri'nde savaş pilotu olmuştur)uçağın titreşiminin pilot kabinine etkisini kesen parçalar yanlışlıkla yoğun titreşimi Guile'ın vücuduna aktarırlar. Guile,bu olaydan sonra kendisine bahşedilen gücün farkına varır;uçaktaki titreşimi önleyen araçların titreşimi yanlışlıkla Guile vermesi sonucu artık Guile'ın vücudunda yoğun titreşim birikmeleri olmaktadır ve bu özellikten sonra Guile bu titreşimleri bir enerji olarak atabilmektedir (Sonic Boom, fakat ülkemizde "Aleks Pu" olarak bilinir). Ayrıca havaya doğru garip ve yapılması oldukça güç olan bir tekmede atabilmektedir. Bu güçlerini farkeden Guile, M. Bison'dan Nash'in intikamını alabilmek için Street Fighter Circiut'a katılır. Artık Guile'ın hayattan alabildiği tek zevk kavga ve 1000 fit'in üzerinde uçmaktır. Fiziki olarak çok kaslı ve güçlü olan Guile'ın uzun şekilli sarı saçları vardır. Dövüşünü kazandıktan sonra saçlarını sanılanın aksine tarakla değil elindeki jiletle tarar. Uzun boyludur,üzerinde yeşil bir atlet ve altında askeri pantolon vardır.

M.BISON:
Geçmişi tam olarak bilinmemekle birlikte bölgeye gönderilen bir SSCB ajanı olduğu düşünülmektedir. Bölgede darbe yaparak kısa süreliğinede olsa Tayland diktatörü olmuştur. Daha sonra gelişen olaylar sayesinde Mriganka adasına kaçmıştır. Burada Shadoloo grubu ile birleşmiştir. Birgün adadaki madenciler bir mağarada çalışırken mağarada yüksek radyoaktivite saptarlar ve hemen M.Bison'a bildirirler. M.Bison mağaraya bizzat kendi gelerek bakar ama radyoaktivite o kadar etkilidir ki işçiler ölür fakat M.Bison kurtulmayı başarır. Mağaradan çıktıktan sonra radyoaktivite yüzünden DNA sistemi büyük değişimlere uğrar ve bir insanın yapamayacağı hareketler ve özellikler artık M.Bison'da gözükmektedir. Shadoloo'yu ele geçirir ve dünyada büyük korku yaratır. Dünya'nın heryerinde ajanları vardır. Sagat, Vega ve Balrog önemli işler yapmamalarına rağmen tanınan karakterlerdir. M.Bison'un en sevdiği zevki insanların beynine girip onları yönetmesidir. Kendisi sadist ruhlu bir insandır ve bunu oyunu kazandığında söylediği "hayatta kalmana sevindim,hala acı çekebiliyorsun" sözünden rahatlıkla anlayabiliriz. Fiziki olarak kaslı bi vücuda sahip olan M.Bison, eski S.S.C.B askeri üniformasına benzer bir giysi giyer. Ellerinde,ayaklarında ve dizlerinde metal vardır.Saçları kısadır ve başınada askeri şapka takar.giyisi kırmızıdır

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Şub 2010, 21:29 
Grand Master
Grand Master
Kullanıcı avatarı

Favori Dövüşçü: Sub-Zero
Sağol bilgiler için. Cyber Akuma yı da paylaşabilirmisin?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Şub 2010, 21:48 
Cezalı
Cezalı
Kullanıcı avatarı

Marvel Super Heroes vs Street Fighterda vardı Cyber Akuma Böyle yarısı metal gibi birşeydi hatırladığım kadarı ile Burayada birkaç video linki koydum kardeş :

http://www.youtube.com/watch?v=yOl51HsZaLM
http://www.youtube.com/watch?v=7ViU1r7ZjNo
http://www.youtube.com/watch?v=Uqabg-kAa-k

En son MortalKombatKcg tarafından 23 Şub 2010, 21:51 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Şub 2010, 21:50 
Grand Master
Grand Master
Kullanıcı avatarı

Onu biliyorum kardeş zaten bu bilgiler wiki dede var ama bazıları eksik ondan sormuştum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Şub 2010, 21:53 
Cezalı
Cezalı
Kullanıcı avatarı

kanka birkaç video koydum harikalar nostalji yapalım dedim bu arada cyber akuma hakkında bildiklerim bu kadar
Saygılar

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Şub 2010, 22:04 
Grand Master
Grand Master
Kullanıcı avatarı

Sağol kanka Marvel Super Heroes vs Street Fighter zamanında çok oynadığım efsaneleşmiş oyunlardandır. Cyber Akuma oynun bossuydu ve yenmesi kasardı baya. Hala kafama estikçe çok ender de olsa oynadığım bir oyundur. Ama serideki asıl favorim Marvel Super Heroes vs Capcom dur. Yani bu oynun biraz daha geliştirilmiş versyonu.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Şub 2010, 00:19 
Cezalı
Cezalı
Kullanıcı avatarı

katılıyorum sana çok doğru bir tanım yapmışsın kanka

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Şub 2010, 19:10 
Saurian
Saurian
Kullanıcı avatarı

Paylaşım için saol...

Resim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Şub 2010, 20:04 
Cezalı
Cezalı
Kullanıcı avatarı

eyvallah

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Şub 2010, 23:37 
Grand Master
Grand Master
Kullanıcı avatarı

Favori Dövüşçü: Sonya
Favori Oyun: Mortal Kombat Shaolin Monks
ya zaten şu günlerde sfci oldum sf4 oynuyorum habire Abel Guilem Chun Lim yada hepsini seçiyorum gaza geliyorum filminide indirdim iziliyorum hatta şuanda izliyorum ...

Resim Resim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 28 Şub 2010, 23:54 
Saurian
Saurian
Kullanıcı avatarı

Abel-Guile yazdı:
ya zaten şu günlerde sfci oldum sf4 oynuyorum habire Abel Guilem Chun Lim yada hepsini seçiyorum gaza geliyorum filminide indirdim iziliyorum hatta şuanda izliyorum ...

SF4 teki el fuerte adamım ya :D Adam maymun gibi.. :D

Resim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Mar 2010, 01:06 
Grand Master
Grand Master
Kullanıcı avatarı

Favori Dövüşçü: Sonya
Favori Oyun: Mortal Kombat Shaolin Monks
el fuertede çok çabuk ölüyor ama rose çok garip bir karakter vede güçlü illision spack saldırısı hele hiç bişi demeyeyim

Resim Resim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Mar 2010, 19:43 
Saurian
Saurian
Kullanıcı avatarı

Evet ya Rose güçlü baya, zaten en son seviyede hep onda takılıyorum,ama tabi Street Fighter a başladığımdan beri benim için değişmeyen tek adam M.Bison tabi adı filmde Vega olarak geçiyor, adam hem karizma hemde güçlü..(Her ne kadar kötü olsada :)

Resim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Mar 2010, 11:58 
Cezalı
Cezalı
Kullanıcı avatarı

sf 4 te rose gerçekten muhteşem dostum ama ben akumayı kimseye değişmem :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2011, 16:07 
Grand Master
Grand Master
Kullanıcı avatarı

bu emulatordeki sf oyunllarını bende çok oynadım hangisinde hatırlamıyorum ama karin diye bize kız var çok iyi birde bison u tek geçerim

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 16 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak: