Zaman: 29 Mar 2024, 17:23

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 97 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki

Favoriniz kim
Scorpion 9%  9%  [ 2 ]
Sub Zero 35%  35%  [ 8 ]
Rain 4%  4%  [ 1 ]
Reptile 9%  9%  [ 2 ]
Ermac 13%  13%  [ 3 ]
Human Smoke 9%  9%  [ 2 ]
Noob Saibot 9%  9%  [ 2 ]
Chameleon 0%  0%  [ 0 ]
Tremor 13%  13%  [ 3 ]
Toplam oy : 23
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 18 Tem 2011, 22:14 
Ninja
Ninja
Kullanıcı avatarı

Favori Dövüşçü: Kenshi
Favori Oyun: Mortal Kombat Shaolin Monks
Ya ben sırfi tek bir siteden bahsetmiyorum.MKOnline diye bir gavur sitesi var bilirmisin:)Gir oraya bak.Mistik şeylere yöneldiler.Aslında ilk yorumumdada yanlış yazdım.Scorpion ve Sub-Zero'da düşüş var çünkü Ermac, Noob Saibot gibi ninjalar ilk çıktığı zamanlar Scorpion ve Sub-Zero'nun başka renkte ve başka hareketlerde çakması gibiydi.İlerleyen oyunlardaysa(MKDA, DECEPTİON) Ermac, Smoke gibi ninjalar Scorpion ve Sub-Zero çakmalığından kurtulup kendi özel modellerine geçtiler onlarında fanı yavaş yavaş olmaya başladı.Mortal Kombat 9'da ise bütün MK ninjalarına özen gösterildi.Gördüğünüz gibi ilk oyunlarda çakma gibi duruyorlardı, diğer oyunlardaysa gereksiz karakter arttığı için hiçbir karaktere fazla özen gösterememişlerdi.Ama artık MK9'da bütün MK ninjaları içindeki performanslarını çıkardı ve oyuncular diğer ninjaların bu alternatif ve diğer oyunlara göre çok daha güzel sunuluşundan dolayı onlarla ilgilenmeye başladı.Ve bu arada satma konusundan söz ediyorsunuz.3 yıl önce Liu Kang'e deli olurdum.Şimdiyse Kenshi'ciyim.Liu Kang'ı istesemde sevemiyorum.Sanki arkadaşmı satıyoruz burada:)İnsanın anatomisi bu.Zevkleri değişir.Başka şeylerden daha çok etkilenebilir.

En son BlindWarrior tarafından 18 Tem 2011, 22:19 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Tem 2011, 22:17 
MK 4 Şampiyonu
MK 4 Şampiyonu
Kullanıcı avatarı

Favori Dövüşçü: Rain
Favori Oyun: Mortal Kombat 9
Ya ben Rainciyim zaten.Ama Sub-Zero'nun hareketlerini yetersiz buluyorum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Tem 2011, 22:47 
Grand Master
Grand Master
Kullanıcı avatarı

Favori Dövüşçü: Sub-Zero
Bana sorarsanız en baştan beri öne çıkarılmak istenen karakter Lui Kang'dır. Ama oynayıcı bu adamı ilginç bulmadı şahsen benim de pek bi sempatim var diyemem. Cehennemden gelen bir karizma canavarı varken, buzların efendisi bir ninja varken, milletin üstüne yıldırım düşüren suyun hakimi bir adam varken ilgi çekici gelmiyor bana Lui Kang. Shınnok ve Quan Chi gibi adamlara da daima sempati duymuşumdur çünkü bu oyunda hem çok önemli bir yer kaplıyorlar hem de özellikleri gayet ilgi çekici. Böyle olunca Earlthrelm karakterleri çok sıradan geliyor bana. Ama şöyle birşey var ki en baştan beri de öne çıkan ve insanların fazlasıyla deli olduğu 2 adam var onlar da Scorpion ve Sub Zero. 2'si çoğu zaman genel senaryodan daha çok merak edilen karakterler durumuna bile geldileri sayfalarca tartışmalar yaptık,, tonlarca paylaşım yaptık bu adamlar hakkında. Ama ilginç birşey şu an resmen ilgi suyunu çekmiş durumda. Bu adamları en başta tutan 3 adam kaldık sanırım sitede. mk-scorpioni subzero00 ve ben. İlginç gerçekten mk9 insanların mantığını değiştirmeye mi başladı diye düşünüyorum. Ama hep söylediğim birşey vardır Sub Zero'nun öyle ezildiğini filan pek düşünmüyorum ilgi belki birazcık dağılmıştır ama hala bu iki karakter başı çekiyor. Armegeddon, Sholin Monks gibi oyunların başında görüyoruz bu adamın karizmasını. Mk9 da değişikliğe uğratıldı biraz ama bu ne kadar devam ede bilemiyorum, robot olarak kalmaya devam ederse ciddi bir darbe olacaktır Sub Zero ve fanlarına..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Tem 2011, 22:50 
Ninja
Ninja
Kullanıcı avatarı

İyi bir noktaya deyinmişsin.Evet baştan beri Liu Kang öne çıkarılmak istedi.Bu olmayıncada git gide Taven, Shujinko, Raiden'i felan araya soktular.Yazdığım yorumdan yola çıkarak şöyle bir kısa sonuca ulaşabilirmiyiz?:İlk oyunda Sub-Zero ve Scorpion dışında ilgi duyulacak pek karakter yoktu, diğer oyunlardaysa yeni çıkan ninjalar Scorpion ve Sub-Zero'nun renginin değişmiş ve hareketlerinin değişmiş haliydi.Haliyle oyuncular ben bildiğimi bilirim ne bu çakmalar diyerek onları geçiştirdiler, ileriki oyunlardada klasik ama kendini gösterememiş karakterler gereksiz yere çıkmış karakterlere karıştı, oyuncular tekrar bildiğimi bilirim mantığıyla Scorpion ve Sub-Zero fanı olmaya devam etti.Ama MK9'u düşünün.Hiç gereksiz karakter varmı?Yok, yani kendini gösterememiş karakterler gereksiz karakterlere karışamaz artık.Peki artık MK ninjaları Scorpion ve Sub-Zero'nun renginin değiştirilmiş ve hareketlerinin değiştirilmiş hali gibimi duruyorlardı?Hayır, hepsi kendine has modelleriyle ortaya çıktılar.Ve yeni oyun motoru olduğu için efektler mükemmeldi ve bu kendini gösterememiş karakterler kendini gösterme fırsatı bulduki oyuncuların ilgisini topladı.Doğrumuyum?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Tem 2011, 00:53 
Grand Master
Grand Master
Kullanıcı avatarı

Favori Dövüşçü: Sub-Zero
BlindWarrior yazdı:
İyi bir noktaya deyinmişsin.Evet baştan beri Liu Kang öne çıkarılmak istedi.Bu olmayıncada git gide Taven, Shujinko, Raiden'i felan araya soktular.Yazdığım yorumdan yola çıkarak şöyle bir kısa sonuca ulaşabilirmiyiz?:İlk oyunda Sub-Zero ve Scorpion dışında ilgi duyulacak pek karakter yoktu, diğer oyunlardaysa yeni çıkan ninjalar Scorpion ve Sub-Zero'nun renginin değişmiş ve hareketlerinin değişmiş haliydi.Haliyle oyuncular ben bildiğimi bilirim ne bu çakmalar diyerek onları geçiştirdiler, ileriki oyunlardada klasik ama kendini gösterememiş karakterler gereksiz yere çıkmış karakterlere karıştı, oyuncular tekrar bildiğimi bilirim mantığıyla Scorpion ve Sub-Zero fanı olmaya devam etti.Ama MK9'u düşünün.Hiç gereksiz karakter varmı?Yok, yani kendini gösterememiş karakterler gereksiz karakterlere karışamaz artık.Peki artık MK ninjaları Scorpion ve Sub-Zero'nun renginin değiştirilmiş ve hareketlerinin değiştirilmiş hali gibimi duruyorlardı?Hayır, hepsi kendine has modelleriyle ortaya çıktılar.Ve yeni oyun motoru olduğu için efektler mükemmeldi ve bu kendini gösterememiş karakterler kendini gösterme fırsatı bulduki oyuncuların ilgisini topladı.Doğrumuyum?
Katılıyorum. Armegeddon da ninjaların hepsi yer almıştı. Mk9 da da ninjaların hemen hemen hepsi oyunda var. Ancak Armegeddon da karakterler olmuş olmak için konulmuştu. Bu oyuna ise herbirinin geçmişlerine ayrı ayrı yer vermişler. Her karakter ayrı bir incelikle yaratılmış. Bu sebeple insanlar ninjaları daha rahat anıma fırsatı bulmuş olabilir. Görüyorum ki Noob atılım içerisinde. Sanırım Mk9 da her karakter gibi Noob'a da önemli yer verilmesi, tümüyle aydınlatılması ve güzel hareketler eklenmesi bunda fazlasıyla etkili olmuş.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Tem 2011, 09:59 
MK 4 Şampiyonu
MK 4 Şampiyonu
Kullanıcı avatarı

BlindWarrior yazdı:

Ben pek katılmıyorum.Armageddon öncesine gidin UMK3 Trilogy zamanlarına.Bu ninjalarda birtek kıyafetler aynıydı renkleri farklıydı.Hiçbirisinin hareketi birbirine benzemiyordu ki ? ( Ninja Smoke Hariç ) Her karakterin kendine özel hareketleri,Move list'i vardı ozamanda.Yine de Sub-Zero ve Scorpion fanları öndeydi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Tem 2011, 10:48 
Ninja
Ninja
Kullanıcı avatarı

Ama MK1'e felan gidelim.Orda Sub-Zero, Scorpion dışında pek ilgi duyulacak karakter yoktu fanlar ona yöneldi.MK2'dede durum istisna değildi.MK3'te yeni ninjalar geldi ama Scorpion ve Sub-Zero fanları bunu sevmedi çünkü yeni ninjalar sadece görünüm açısından Sub-Zero ve Scorpion'un değişmişiydi.Hareketler açısındanda birbirlerinden farklıydılar ama efektler güzel değildi o zamanlar yani ateş ve buz en güzel şekilde geliyordu.Ama mistik şeyler pek güzel çıkmıyordu.Yeni motorda ise efektler güzelleştirildi, kendine has modelleri çıktı.Hayranları yavaş yavaş çoğaldı.MK9'da ise efektler mükemmeldi ve artık mistik güçler, karanlık güçlerde güzel bir şekilde sunuluyordu.Oyuncular diğer ninjaların sunumunu ancak şimdi farkedebildi..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Tem 2011, 14:00 
MK 4 Şampiyonu
MK 4 Şampiyonu
Kullanıcı avatarı

Edit: Alttaki mesajın aynısıydı ayrıntıyı vermeyi unutmuşum özür dilerim.

En son TundRa tarafından 19 Tem 2011, 14:02 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Tem 2011, 14:01 
MK 4 Şampiyonu
MK 4 Şampiyonu
Kullanıcı avatarı

Ya bana göre öyle değil.Sanırım dolaylı yoldan anlattın ben yanlış anladım.İnsanlar artık ateşti buzdu bunlardan skıldı.Daha yeni daha etkili şeyler istiyorlar, Rain'in Su + Şimşek gücü gibi,Kenshinin Ermac'dan çok daha farklı ancak göze çok daha hoş gelen telekinesi gücü gibi,Noob saibot'un gölgesi gibi şeylere yöneldiler yanlışta değil.Artık her oyunda her seride 2 büyük güç vardı ateş ve buz insanlar sıkıldı artık bunlardan.Örneğin scorpion'un spear'ı gibi mistik bir güç olmasa scorpion'un yüzüne bile bakmayacaklarının kanaatindeyim.Ateşten sıkıldı millet.Mk1,2,3 serilerinde ateşle oynamadı millet ozamanlar Sub-Zero nun "Buz"'u meşhurdu oda zamanla kendini kaybetti gibi. O dönemlerde zaten scorpion'un oynanma amacı speardı ilginç geliyordu insanlara ve hoşlarına gidiyordu o da özelligini kaybetti artık basitleşti MK Yapımcılarıda yeni birşeyler bulmaya başladı ( Rain'in Kontrol Topu,Smoke'ın adamı yukardan düşürmesi gibi ).Ondan böyle şeylere yöneldiler bence. ( Anlatmak istedigin bu muydu ? :D )

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Tem 2011, 14:11 
Moderatör
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Favori Dövüşçü: Ermac
Favori Oyun: Ultimate Mortal Kombat 3
Neden onlara yöneldi çoğu kişi söyleyeyim sana, çünkü bütün bu saydığın karakterlerde daha kolay spamer olunuyor.... Ne yazık ki kombo yapmak milletin zoruna gidiyor. online Mk9 oynayan arkadaşlar bunu çok iyi biliyorlar zaten...

Marvel Ultimate Alliance | Uncharted | Assassin's Creed | Mortal Kombat | Red Dead | God of War | Heavy Rain

En son Darkonick tarafından 19 Tem 2011, 14:15 tarihinde düzenlendi, toplamda 4 kere düzenlendi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Tem 2011, 14:15 
MK 4 Şampiyonu
MK 4 Şampiyonu
Kullanıcı avatarı

Ya spamer diyosunda mesela ben ermacdada yaparım spamerlik.Reptile dada yaparım.Çok zor değil spam yapmak.Tekce scorpion,Sub-Zero gibi karakterlerde yapılmaz.Onlar kesinlikle tam bir combo karakteridir.Diğer karakterler Reptile,Ermac felan onlarda kombolar sağlam kombo yapmak daha mantıklı ama Noob Saibot'un en sağlam kombosu dedigim gibi %41 oda zaten X-Ray ile.Spam yapmada ne yap :D :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Tem 2011, 14:18 
Moderatör
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Dostum yukarıda başka bir şey demişsin aşağıda başka bir şey diyorsun... Ona bakılırsa her karakterle spamerlık yapıla bilir. Hem kendinde diyorsun millet Noob' a Smoke' a vb. karakterlere yöneldi diyorsun, doğal olarakta spamerların gözü ne Ermac'i ne Scorpion'u nede Sub-zero'yu görüyor. Umarın anlatmak istediğimi anlıyorsundur :D

Marvel Ultimate Alliance | Uncharted | Assassin's Creed | Mortal Kombat | Red Dead | God of War | Heavy Rain

En son Darkonick tarafından 19 Tem 2011, 14:20 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Tem 2011, 14:19 
MK 4 Şampiyonu
MK 4 Şampiyonu
Kullanıcı avatarı

Ya Smoke'un neresi spamer ? Hangi adam smoke ile spam yapar ?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Tem 2011, 14:24 
Moderatör
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Tem 2011, 14:32 
MK 4 Şampiyonu
MK 4 Şampiyonu
Kullanıcı avatarı

Spamerlik o değil :) Onun adı bildiğin Amatörlük.Adam spamerci ise smoke'u alıyorsa zaten oyunu bıraksın asıl spamerlik budur.

http://www.youtube.com/watch?v=-val1H-2B3o

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 97 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: