Zaman: 29 Mar 2024, 01:41

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 20 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 29 Ağu 2011, 01:51 
Ninja
Ninja
Kullanıcı avatarı

Favori Dövüşçü: Kenshi
Favori Oyun: Mortal Kombat Shaolin Monks
Resim
Bu resmi çoğunuz biliyordur.Bildiğimiz gibi The Pit Stage'sinde köprü üzerinde dövüşüyoruz.Fakat karşımızdada bir köprü var ve oradada birileri dövüşüyor.Maalesef gözlerimiz onların kim olduğunu ayırt etmekte güçlük çekiyor fakat gözlerimizi onlara iyice yaklaştırdığımız zaman Mortal Kombat 9'da yer almayan fakat oyunun önceki serilerinde yer alan birtakım karakterlerin dövüştüğünü görüyoruz.Bunu oyuncular kolay farkettiler elbette.Peki şöyle bir soru soralım, neden normal oynama açısından o karakterlerin kim olduğunu ayırt edemeyeceğimiz bir ölçekte oraya koymuşlarda, biz yakından bakınca onların o karakterler olduğunu anlayabiliyoruz?Hadi tamam The Pit arenasında bunları farketmek nazaran zor olmadı.Fakat Shang Tsung's Garden bölümündede aynı şekilde arkaplanda dövüşenler var ve bu sefer çok daha uzaktalar.Ama gözünüzü iyiiicene yaklaştırdığınız zaman bunlar yine Reiko'dur, Daegon'dur karşımıza çıkıyorlar.Yani orda görmek için baya çaba sarfediyoruz.Benim açımdan bakarsak, bilinçaltı mesajcılığı uygulanmış.O ölçekleri uzaktan ayırt edemesekte bilinçaltımız bunu ayırt edebiliyor.Yani bilincimizde bu karakterlerin oyuna bir şekilde yerleştiği söz konusu bu beynimizde yer ediniyor.Bide görüyorumki bu arkaplandaki karakterler gayette detaylı tasarlanmış.Yani geriye ulaşılabilecek tek mantıklı bir sonuç kalıyor: bu karakterler DLC olarak gelecek.Bence Reiko çok güzel olurdu, Daegon'da tabii ama Reiko kadar sıcak baktığım söylenemez.

NOT:Bu resme vikipedi kaynağından ulaştım, gerçekten resmi hem yaklaştırmışlar hemde böyle yüksek çözünürlükte nasıl önümüze sunmuşlar onada hayret etmedim değil doğrusu.

Resim
Burada DLC olarak gelmiş Skarlett'i görüyoruz, Shao Kahn'ın arenasına zincirlenmiş halde.Birçoğunuz görmüştür Skarlett'i öyle yada böyle olarak.Fakat bu ne?Skarlett'in saçları kuyruktu ve kıyafetleri yoktu sadece sütyeni falan vardı değil mi?Eee, burada bir avcı kıyafeti gibi birşey görüyoruz.Acaba bu serinin önceki oyunlarında karşımıza çıkan Kira diyeceğim ama onunda saçları iki kuyruk değil miydi?Fakat diğer serilerde alternate costume özelliğide vardı.Sanırım Kira'nın Alternate costume'sı burdaki zincirlenmiş bayanın tıpatıp aynısıydı.Fakat zincirlenmiş ve biz bunu çok kolay bir şekilde görebiliyoruz.Yani burada bu bilinçaltı mesajcılığı olarak beynimize aşılanmıyor.Ama yinede buda bir DLC habercisi olabilir mi sizce?
Resim
NOT:Aynı zincirlenme olayı Tanya'dada karşılaşıldı.

Resim

Ve The Temple stage'sinde, arkaplanda Shadow Priest'lerin bir putun önünde dua okuduklarını görüyoruz.Fakat putun üzerinde birşey var ve hafif hafif kıpraşıyor.Ney ki derseniz, lütfen üstteki resme dikkatlice bakın.Onun buglardan oluşmuş karakterlerin meşhur ismini almış Meat olduğunu göreceksiniz!Yine farkedilmesi zor birşey.Acaba Meat'tamı DLC olarak gelecek?Benim bu konudaki yorumum pek yok doğrusu.Gelsede olur, gelmesede olur diyorum.

Resim

Bir bakalım, oyunun Story Mode'sında Cyber Sub-Zero Kabal'a bakıyordu ve onun kim olduğunu analiz ediyordu.Analiz ederken daha önce görmüş olduğu herkezi şööyle bir data'sında tarıyordu ve tararken sürpriz birkaç yüzle karşılaştık örneğin üstteki görseldeki Frost.Ama çok hızlı tarıyordu yani çok hızlı geçti bizde farkedemedik tabi.Yine bilinçaltımız farketti ve bu karakterleri yine zihnimizde oyuna bir şekilde oturttu.Anlıyorum tamam arkaplana böyle karakterler zımbalasınlar, ama neden bunu bilinçaltı yoluyla yapıyorlar?Benim yorumum DLC habercisiler diyorum...

NOT:Aynı Data taraması olayındaki diğer sürpriz isimler ise Motaro, Daegon, Bo Rai Cho, Reiko idi.

Sizinde yorumlarınızı bekliyorum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 Ağu 2011, 02:57 
Moderatör
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Favori Dövüşçü: Raiden
Favori Oyun: Mortal Kombat Mytologies Sub-Zero
Çok güzel ve geniş kapsamlı bir araştırma iyi iş çıkartmışsın Talat...

Resim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 01 Eyl 2011, 14:33 
Human
Human
Kullanıcı avatarı

Bence mk9'a ek paket çıkarılabilir hikayenin devamı amaçlı orada bu karakterleri görebiliriz gibi geliyo bana çünkü bu oyuna gayet fazla dlc geldi hikaye modunda MK 1-2-3 de bulunan karakterlerin dışında bi karakter dlc gelmez gibi bence .)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Eyl 2011, 18:25 
Undead
Undead
Kullanıcı avatarı

Favori Oyun: Mortal Kombat Armageddon
Güzel yazmışın eline sağlık...Bence yeni oyun çıkartırlar ek paket fln sanmam...Devam serisi yaparlar yani.

Rated R- ChampionUA

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Eyl 2011, 19:02 
Human
Human
Kullanıcı avatarı

Yeni oyuna gerek yok ki zaten oyunun görüntü kalitesi fizik motoru falan hepsi şuan ki dövüş oyunlarından kat kat daha iyi ayrıca bu oyunda bu karakterleri modellemişlerse illa ki bu karakterler bu oyunda çıkar diye düşünüyorum

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Eyl 2011, 15:51 
Undead
Undead
Kullanıcı avatarı

Favori Oyun: Mortal Kombat Armageddon
Bunlar dlc olur ama yeni oyun çıkar diye düşünüyorum fizik motoru fln değişmez vs. ama bu benim düşüncem tabii...

Rated R- ChampionUA

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Eyl 2011, 16:14 
Ninja
Ninja
Kullanıcı avatarı

Oyunun motorunu değiştirmeden hemen yeni oyun çıkaran hangi firma gördün?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Eyl 2011, 19:07 
Moderatör
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Favori Dövüşçü: Ermac
Favori Oyun: Ultimate Mortal Kombat 3
BlindWarrior yazdı:
Oyunun motorunu değiştirmeden hemen yeni oyun çıkaran hangi firma gördün?

Ne ilgisi var ilaha ki yeni oyun çıkartmak için yeni motor mu geliştirilmesi lazım. (Bknz: Activision yıllardır Call of Duty serisini aynı oyun motoru ile çıkartıyor.)

Marvel Ultimate Alliance | Uncharted | Assassin's Creed | Mortal Kombat | Red Dead | God of War | Heavy Rain

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Eyl 2011, 19:15 
Human
Human
Kullanıcı avatarı

ama her seferinde o oyun motorunu geliştiriyor mortal kombatta herşey hazır gördüğümüz gibi karakterleri yapmışlar bile bunda geliştirilecek bir durum yok zaten en üst seviyede hikaye moduna ek yapabilirler bence

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Eyl 2011, 19:25 
Moderatör
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Favori Dövüşçü: Ermac
Favori Oyun: Ultimate Mortal Kombat 3
rabbit06 yazdı:
ama her seferinde o oyun motorunu geliştiriyor mortal kombatta herşey hazır gördüğümüz gibi karakterleri yapmışlar bile bunda geliştirilecek bir durum yok zaten en üst seviyede hikaye moduna ek yapabilirler bence

Oyun motoru geliştirmek Acti. için geçerli değil ne yazık ki :)

Marvel Ultimate Alliance | Uncharted | Assassin's Creed | Mortal Kombat | Red Dead | God of War | Heavy Rain

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Eyl 2011, 19:51 
Human
Human
Kullanıcı avatarı

neden ki unreal engine kullanıyorlar mortal kombatta mesela mk vs. dc ile mk9 arasında fark yok mu ? gelişmemiş mi sence ?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Eyl 2011, 19:53 
Ninja
Ninja
Kullanıcı avatarı

Oyun motorundan kastım aradan biraz zaman geçmesi gibi birşeydi aslında biraz yanlış izah ettim :D Deception ile Armageddon aynı motorla yapılmıştı orası doğru ama daha oyunu çıkaralı 6 ay olmadı.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Eyl 2011, 19:58 
Human
Human
Kullanıcı avatarı

Tamam burada kimse yarın oyunu çıkarırlar demiyo ki sadece bu karakterler ileride oyuna girer mi yeni oyun mu çıkar dlc ile devam mı gelir diye düşünüyoruz warner bros. mk9 dan daha çok para kazanmayı planlıyodr :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 03 Eyl 2011, 20:54 
Saurian
Saurian
Kullanıcı avatarı

Favori Oyun: Mortal Kombat 9
bncede yeni oyun çıkarmazlar mk9 geliştirirler

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Eyl 2011, 16:00 
Saurian
Saurian