Zaman: 28 Mar 2024, 13:09

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 10 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 09 Ağu 2011, 19:39 
Moderatör
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Favori Dövüşçü: Raiden
Favori Oyun: Mortal Kombat Mytologies Sub-Zero
Değişenler

1)Sub-Zero Cyber oldu.
2)Raidenın Bi-Hana karşı tutumu değişti.
3)Bi-Han(yaşlı Sub-Zero)turnuvada öldürüldü.
4)Smoke Cyber olmaktan kurtuldu.
5)Sonya Kahn arenasında tutsak olmaktan kurtuldu.
6)Johnny Cage Motaronun elinden kurtuldu
7)Earthrealm Ruhları kurtuldu
8)Sindeli ve Shao Kahnı Quan Chi diriltti
9)Kung lao Shao Kahn tarafından öldürüldü
10)5)Johnny Cage ve Sonya Blade hariç Raidenın bütün savaşçıları öldü.

Aynı Kalanlar

1)Cyrax Cyber olmaktan kurtulamadı
2)İlk iki mücadeleyi Liu Kang kazandı
3)Scorpion ailesinin ve klanının katilini öğrenemedi
4)Bi-Han Quan Chinin elinden kurtulamadı

Öğrenilenler

1)Jaxın neden metal kol taktığı
2)Arka plandaki karekterlerle ilk iki turnuvanın tam kadrosu
3)Kabal ile ilgili sırlar açığa vuruldu

Eksiklerimi tamamlarsanız sevinirim ;)

Resim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Ağu 2011, 22:43 
Ninja
Ninja
Kullanıcı avatarı

Favori Dövüşçü: Johny Cage
Favori Oyun: Mortal Kombat Deadly Alliance
Aynı Kalanlar

Johnny Cage Ve Sonya Olamaz. Çünkü Öncekinde Johnny Cage ölüyordu.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2011, 14:01 
Undead
Undead
Kullanıcı avatarı

Favori Oyun: Mortal Kombat Armageddon
ya Mknın hikayeleri acayip karıştırıyor ya daha Taven`a ne oldu onu bilmiyoruz...bu arada taven nerede gören oldumu?malum taven aranıyor most wanted yani :) .benim yorumlarım bildiklerim ve sorularımı yukardakilere göre değerlendirelim;
Değişenler;
1)Şu mkda kaç tane sub zero var sayan(isimleriyle birlikte) varsa söylesin
2)Raiden`ın Bi Han`a karşı tutumu nasıldı ki? :) .
3)Bi-Han hem turnuvada ölüp hemde Quan Chi`nin elinden nasıl kurtulamıyor o da bi muamma bence :) .
4)Tam olarak anlatılırsa sevinirim :)
5)yorumsuz
6)yorumsuz
7)yorumsuz
8)Shao Kahn hani armageddon`u kazanıyordu?
9)Bunun için yas tutabilirim bak Kung Lao iyi bi savaşçıydı ve benim favorilerim arasındaydı.
10)Arkadaşın dediğini doğru sayıyorsak sadece sonya kaldı.Ama jax`ın öldüğü yazmıyor.

Aynı Kalanlar
1)Cyrax armageddonda da cyber değilmiydi?
2)Hangi ilk iki mücadeleyi Liu Kang kazandı?
3)Mknın dizisine göre scorpionun ailesinin katili gerçekten bi-hanın klanı
4)Hem ölüp hem Quan Chi`nin elinden nasıl kurtulamıyor(iki oluyor bu)

Öğrenilenler
1)dizisinden neden olduğunu biliyorum bunlar sonya kanonun yerini basmaya gidiyo esir düşüyo jax fln buna yardıma gidiyo vs vs
2)Bak bu güzelmiş beğendim :)
3)hangi sırlar dersem doğru olur heralde...

bu kadar :)

Rated R- ChampionUA

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2011, 15:32 
Ninja
Ninja
Kullanıcı avatarı

Jax'in öldüğü yazmıyor ama eğer izlediysen veya oynadıysan Story Mode'u Sindel Topuklusunun Topuğunu Kafatasına geçiriyor. Ve öyle kalıyor yaşama ihtimali ? :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2011, 15:54 
Ninja
Ninja
Kullanıcı avatarı

Favori Dövüşçü: Kenshi
Favori Oyun: Mortal Kombat Shaolin Monks
mr.rated r-superstar yazdı:
ya Mknın hikayeleri acayip karıştırıyor ya daha Taven`a ne oldu onu bilmiyoruz...bu arada taven nerede gören oldumu?malum taven aranıyor most wanted yani :) .benim yorumlarım bildiklerim ve sorularımı yukardakilere göre değerlendirelim;
Değişenler;
1)Şu mkda kaç tane sub zero var sayan(isimleriyle birlikte) varsa söylesin
2)Raiden`ın Bi Han`a karşı tutumu nasıldı ki? :) .
3)Bi-Han hem turnuvada ölüp hemde Quan Chi`nin elinden nasıl kurtulamıyor o da bi muamma bence :) .
4)Tam olarak anlatılırsa sevinirim :)
5)yorumsuz
6)yorumsuz
7)yorumsuz
8)Shao Kahn hani armageddon`u kazanıyordu?
9)Bunun için yas tutabilirim bak Kung Lao iyi bi savaşçıydı ve benim favorilerim arasındaydı.
10)Arkadaşın dediğini doğru sayıyorsak sadece sonya kaldı.Ama jax`ın öldüğü yazmıyor.

Aynı Kalanlar
1)Cyrax armageddonda da cyber değilmiydi?
2)Hangi ilk iki mücadeleyi Liu Kang kazandı?
3)Mknın dizisine göre scorpionun ailesinin katili gerçekten bi-hanın klanı
4)Hem ölüp hem Quan Chi`nin elinden nasıl kurtulamıyor(iki oluyor bu)

Öğrenilenler
1)dizisinden neden olduğunu biliyorum bunlar sonya kanonun yerini basmaya gidiyo esir düşüyo jax fln buna yardıma gidiyo vs vs
2)Bak bu güzelmiş beğendim :)
3)hangi sırlar dersem doğru olur heralde...

bu kadar :)

Değişenler:
1-İlk olarak Bi-han, büyük Sub-Zero ikinci olarak Kuai Liang, Bi-Han'ın kardeşi olan Sub-Zero
2-Raiden Bi-Han'ı zamanında Elder Godlarla savaştığı için sevmiyordu(Mythologies Sub-Zero) ama Raiden sadece gelecekte ne olduğunu görüp tersine çevirmeye uğraşıyordu yoksa Bi-han'ı sevdiği için Scorpion'un öldürmemesini sağlamıyordu.
3-Bi-Han turnuvada ölüyor ve öldükten sonra tıpkı Scorpion'a yaptığı gibi onuda diriltip baştan yaratıyor ve Noob Saibot'u oluşturuyor.Quan Chi'nin stratejisi çok acımasız ve akıllıca :)
4-Smoke Lin Kuei üyesiydi ve Lin Kuei üyelerini cyberleştirme kararı alındı.Cyrax, Smoke ve Sub-Zero bu fikre karşı gelip Lin Kuei'den kaçtılar fakat Cyrax şanslı olamadı yani kaçamadı.Smoke ise ana senaryoda cyberleştiriliyordu fakat Raiden bunu gördü ve bunu engellemek amaçlı Smoke'i korudu yani Smoke cyber olmaktan kurtuldu.
8-Armageddon bundan çok sonraydı.Evet Shao Kahn taa MK3 te ölmüştü fakat MK:A'da dirilip kıyameti getirdi, sonrada herkezi öldürdü :D Öldürmeden öncede Raiden geçmişine mesaj yolladı işte herkez ölecek, şöyle olacak böyle olacak ayağını denk al dedi.Yani taa senaryo MK1'e gitti.Genç Raiden'da bu mesajın etkisiyle geleceği gördü ve normal MK senaryosunda olan birtakım şeyleri değiştirdi.Bunların etkisiylede Quan Chi Sindel'ı ve Shao Kahn'ı direkt diriltti.
10-Jax öldü, Raiden ve Liu Kang Elder Godlarla konuşmaya gittiğinde Sindel orayı basıp kıyamet yaratmıştı, orada herkez öldü Sonya ve Jhonny Cage hariç.Ölenlerin ruhlarıda Quan Chi'nin oldu.Zaten Quan Chi onları zombi olarak dirilttiğinde aralarında Jax'te vardı.Ve ek bilgi orada Sindel'da öldü Nightwolf onu öldürdü fakat onu öldürmek için güçlü ruhunu feda etmek zorunda kaldı.

Aynı Kalanlar
1-Cyrax zaten MK2'de Cyberleştirilmişti taa.
2-MK1 ve MK2'nin senaryosal olarak şampiyonu Liu Kang idi.Değişen birşey olmadı, yine Shang Tsung'i ve Shao Kahn'ı yendi.
3-bunu değişenlerde anlattım

Öğrenilenler
1-Dizisinde farklı fakat MK9'da Ermac telekinezi ile JAx'in kollarını patlatıyordu ve Jax'e biyonik kollar monte ettiler
3-Kabal'ın ne dağdan geldiği bilinmiyordu.Stryker'in ortağıymış ve Outworldlülerin Earthrealme yaptığı saldırıda yanmış, sonrada kaçırılmış.Yarı cyberleştirmişler.Fakat bu Kabal'ı değiştirmedi, Kabal yine iyiydi fakat sonra Black Dragon'u sil baştan kurarak güçlenmeyi tercih etti.

Sorularına bakılırsa sen MK9'u Armageddon'un devamı sanıyorsun.Evet öyle ama Armageddon'un devamını anlatmıyor.Shao Kahn Armageddon'da herkezi öldürüyor son olarakta Raiden'i öldürüyor.Raiden ise geçmişine mesaj yolluyor şöyle olacak böyle olacak herkez ölecek şu olacak bu olacak diye.Geçmişine yolluyor taa MK1'in MK2'nin zamanlarına.Yani MK1'i, MK2'yi ve MK3'ü anlatıyor MK9 ama Raiden geleceği görüp olanları tersine çevirmeye çalıştığı için farklılaşıyor herşey.

Umarım yardımcı olmuşumdur dostum :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2011, 17:43 
Ninja
Ninja
Kullanıcı avatarı

Raiden hikayeyi bozdu ya :D Johnny Cage'nin ölmemesi tek sevindiğim şey oldu ve herşey erkenden gerçekleşti, Liu gene zombi olucak büyük ihtimal erkenden zombi olmuş olucak. Cyber Sub - Zero nasıl öldü onu anlamadım tekrar tekrar izledim. Smoke cyberken en azından baya yaşamıştı adam hikayede direk öldü. Jax erken öldü.

Johnny Cage'ye karşılık bu kadar ölü :D Demekki değerli :D

Ve Smoke Ölürken Gülüyor Onu Hiç Anlamadım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 10 Ağu 2011, 23:14 
Undead
Undead
Kullanıcı avatarı

O zaman ne yapıyoruz Raiden`a en içten ve en sıcağından dileklerimizi yolluyoruz ;) .Çok sağol yardım ettiğin için bir de Quan Chi şu anda MK`nın kralı olması gerek galiba he :) .Bu arada kardeş bu kadarını biliyorsan geri kalanını da biliyorsundur(heralde, dimi?)Bütün MK9`u bize anlatırmısın herşeyi ile cidden bu Raiden neymiş arkadaş ya, nefret ettim adamdan anti-Raiden!!!!!

Rated R- ChampionUA

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2011, 13:27 
Ninja
Ninja
Kullanıcı avatarı

Favori Dövüşçü: Kenshi
Favori Oyun: Mortal Kombat Shaolin Monks
Olay şu, Mortal Kombat Armageddon'un sonunda Shao Kahn Raiden'i yenip öldürmeye hazırlanıyor.Raiden'da ölmeden önce geçmişine yani taa MK1'in olduğu tarihlerine mesaj yolluyor.Raiden bu mesaj sayesinde geleceği görebiliyor.Örneğin Scorpion'un Bi-han'ı öldürdüğü ve Bi-han'ın Noob Saibot'a dönüştüğünü görüyor ve Scorpion'a Bi-han'ı öldürme ve bende elder godlarla konuşup senin clanını ölümlüler dünyasına tekrar taşıyayım diye bir anlaşma yapıyor.Scorpion kabul ediyor fakat Bi-han ile dövüşmek istiyor yinede.Dövüşüyor ve seni öldürmeyeceğim diyor fakat Quan Chi geliyor ve Bi-Han'ın(aslında Qaun Chi Bi-Han'ın kılığına girmişti yani asıl katil Quan Chi) ailesini öldürdüğü ve clanını öldürdüğü sahneleri gösteriyor Scorpion o sinirle Bi-Han'ı yine öldürüyor yani Raiden değiştiremiyor bunu.Onun gibi bu tür şeyleri görüyor Smoke'un cyber olduğunu görüyor ve Smoke'u korumaya çalışıyor.Veya Sub-Zero'yu cyber olmaktan kurtardığını görüyor kurtarmıyor.Ne görüyorsa tersine çeviriyor.Sebebi ise Jhonny Cage ve Sonya dışındaki bütün Raiden'in savaşçılarının ölmesi oluyor.Quan Chi ölen ruhlarında ruhunu sömürüyor :D Ama pozitif taraftan bakınca bunlar sayesinde Elder Godlar Shao Kahn'ı birdaha asla diriltemeyecek şekilde öldürüyor.Ruhunu ise alıyorlar.Tam olarak anlatmayı isterdim ama çok uzun sürer dostum :D Özeti bu işte.Ve dostum yanlış biliyor olmayasın?O Scorpion'un ailesinin ve clanının katili Bi-Han değildi Bi-Han kılığına girmiş Quan Chi idi.Bi-Han mythologieste Quan Chi'nin amuletini çaldığı için intikam istedi ve Scorpion'u Bi-Han'a karşı doldurmak için böyle birşey yaptı.Scorpion'da Bi-Han'ı öldürdü tabi Quan Chi yetmiyormuş gibi Bi-Han'ı tekrar yarattı Noob Saibot olarak.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2011, 16:11 
Moderatör
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Favori Oyun: Mortal Kombat Mytologies Sub-Zero
mr.rated r-superstar yazdı:
O zaman ne yapıyoruz Raiden`a en içten ve en sıcağından dileklerimizi yolluyoruz ;) .Çok sağol yardım ettiğin için bir de Quan Chi şu anda MK`nın kralı olması gerek galiba he :) .Bu arada kardeş bu kadarını biliyorsan geri kalanını da biliyorsundur(heralde, dimi?)Bütün MK9`u bize anlatırmısın herşeyi ile cidden bu Raiden neymiş arkadaş ya, nefret ettim adamdan anti-Raiden!!!!!

Raiden babaya laf yok !!! :D

Resim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2011, 16:23 
Undead
Undead
Kullanıcı avatarı

Nasıl yok o adamı en az yarım saat sövdüm ne gelmişi kaldı ne geleceği :D :D :D

Rated R- ChampionUA

Başa Dön