Zaman: 24 Nis 2024, 12:23

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 15 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 17 Nis 2010, 18:25 
Tarkatan
Tarkatan
Kullanıcı avatarı

Geçtiğimiz aylarda iPhone 3G S'i kıran GeoHot lakaplı George Hotz, Sony'nin popüler oyun konsolu PlayStation 3'ü 5 hafta içerisinde kırmayı başardığını açıkladı.

Geohot, kendi blog yazısında "PS3'ün bütün sistem belleğine okuma ve yazma erişimim var. İşlemciye de girmeyi başardım. Kısacası kırılamaz denilen PlayStation 3'ü de kırdım" dedi.

PS3'ün kırılmasıyla birlikte PlayStation 3'te normalde izin verilmeyen işlemler yapılabilecek. PS3 için birçok özel yazılım geliştirilebilecek ve daha da önemlisi oyunları PS3'te oynamak için orijinal oyuna ihtiyaç duyulmayacak; zira orijinal oyunların kopyaları da bu konsol altında çalışabilecek.

Sony'nin GeoHotz'un bu açıklamasından sonra ne yapacağı ise şimdiden merak k

Benım ve benım gıbı dusunenler ıcın en ıısı olmustur suan chiplı ps3 turkıyeye sunulmadı geldıgınden yaklasık 1-2 yıl sonra fıyatları oldukca dusecektır ps3 almaya canı cekenler bu konsolu tadacaklardır.vıdeodakı hacker deıldır ps3 un kırıldıgından haberdar olan ve makınasına chıp taktıran bır kullanıcıdır.Vıdeo tamamen dogru arkadaslar neden ps2 oyunu oynuyor dıyorsanız daha ps3 korsan oyunları cıkmadıgı ıcın

Resim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Nis 2010, 19:20 
Grand Master
Grand Master
Kullanıcı avatarı

Favori Dövüşçü: Sub-Zero
Aslında Ps3 daha öncesinden de kırılmıştı. Ancak Sony olaya el atıp bunun piyasaya düşmesini engellemişti. Bu sefer sanırım sony biraz geç kaldı. Korsan oyunların piyasaya düşmesiyle çok şey değişecek bu kesin. Çok güzel bir konu olmuş bilgilendirme mükemmel. Ancak yanlış yere açılmış Oyun konsollarına taşıdım.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Nis 2010, 02:37 
Tarkatan
Tarkatan
Kullanıcı avatarı

çok iyi haber. bence böylelikle ps3 satışı artacaktır. ancak sony nin oyun şirketleri ile olan ilişkisi nasıl değişecek merak ediyorum.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Nis 2010, 11:05 
Tarkatan
Tarkatan
Kullanıcı avatarı

rain-fun yazdı:
çok iyi haber. bence böylelikle ps3 satışı artacaktır. ancak sony nin oyun şirketleri ile olan ilişkisi nasıl değişecek merak ediyorum.

ılkten bı haylı yukselır fıyatları oda chıp cıktıgı ıcın ancak zmn gectıgınde bırı mesela yenı oyun cıkarıcak.5 oyun cıkarsa bu kopyalayarak buyutcekler.adam kazanc elde edemeyecegı ıcın bırdaha kımse fazla oyun cıkaramıcak yanı pıyasada yenı oyun sunulusu eskısı gıbı sık sunulmuycak.yapımcılar gun gectıkce oyunlardan daha az para kazanacaklar korsan oyun sorunundan.ps3 ıcın 1 yada 2 yıl daha beklesek oldukca dusuk fıyatlara bulabılırız.aynısı ps2 ps1 ve dıger konsollardada gorulmustu

Resim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Nis 2010, 19:23 
Elemental
Elemental
Kullanıcı avatarı

valla çip üretildiyse korsan oyun kolay ben yaparım korsan oyunu

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Nis 2010, 19:32 
Tarkatan
Tarkatan
Kullanıcı avatarı

klrntc_ozg yazdı:
valla çip üretildiyse korsan oyun kolay ben yaparım korsan oyunu

yapılır ama o 1 tl ye aldıgımız cd lerle deıl onların boyutları oldukca kucuk ps3 oyunlarının boyutları fazla oldugu ıcın onlara ozel blu ray cd lerı var en ıdeal olanı 15 tl

Resim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Nis 2010, 19:47 
Saurian
Saurian
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar çip çıkınca oyun fiyatları düşer mi ne diyorsunuz ?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Nis 2010, 19:53 
Elemental
Elemental
Kullanıcı avatarı

hayır kardeşim onlar senin bildiğin şekilde olmuyo öyle neroyla falan ondan bahsetmiyorum ben

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Nis 2010, 23:20 
Grand Master
Grand Master
Kullanıcı avatarı

Bi kere chip in çıkması piyasayı değiştirebilir tamam ama yine sahte oyunlar öyle ucuza gelecek bir olay değil. Bir kere ps3 teki blu ray teknolojisi işi çok değiştiriyor. Bu şekilde sahte oyunların yapımı ps2 ve ps1 deki gibi kek olmaz. Sırf chip in maliyeti+cd fiayatları cebi sarsacaktır. Yani öyle yaşasın sahte oyun çıktı ucuza ps3 alırız oynuda ucuza gelir gibi bişi düşünmeyin..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Nis 2010, 23:39 
Elemental
Elemental
Kullanıcı avatarı

maliyet her türlü azalır ve her türlü kara geçilir zaten çip nerdeyse tek bi oyun fiyatı falan olur orjinal ps3 oyunlarından haberin varmı senin el yakıyo mübarek :D ama işte çipten sonra kullanıcı rahatlar valla bunlar kötü şeyler yani buda bi yerde hırsızlık ama türkiyenin şartları belli yapıcak bişe yok sömürcez ve blu-rey olması oyunu yapılmaz anlamına gelmiyo siz çipi taktırın oyunlarınız benden :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Nis 2010, 00:12 
Grand Master
Grand Master
Kullanıcı avatarı

klrntc_ozg yazdı:
maliyet her türlü azalır ve her türlü kara geçilir zaten çip nerdeyse tek bi oyun fiyatı falan olur orjinal ps3 oyunlarından haberin varmı senin el yakıyo mübarek :D ama işte çipten sonra kullanıcı rahatlar valla bunlar kötü şeyler yani buda bi yerde hırsızlık ama türkiyenin şartları belli yapıcak bişe yok sömürcez ve blu-rey olması oyunu yapılmaz anlamına gelmiyo siz çipi taktırın oyunlarınız benden :D

Ya tabi tartışılmaz bişey illa daha uvuza gelir. Ame işte diyorumya piyasa çok değişcektir sony oyun fiyatlarını bu etkene göre değiştirecektir. Ama gene çok ucuza gelmez hani ps2 yada ps1 deki gibi şeyler hayal etmek bi hata. Bir de en önemli konu bana göre bu chip in piyasaya düşmesi. Daha önce de bazı kişiler tarafından ps3 ün kırıldığı görülmüştü ancak sony olaya el koyup yüksek maliyetler sonucu bunun piyasaya düşmesini engellemişti. Sony aynı şeyi gene yaparsa bu chip te piyasaya düşmeden yok olabilir..

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 19 Nis 2010, 01:38 
Elemental
Elemental
Kullanıcı avatarı

geçmişe bi bakarsan bi konu üstünden ben sölemiştim çipin çıkacağını hatta biriyle tartışmıştık benle idda etmişti çıkmayacak falan diye bu haber doğru arkadaşlar artık çip çıktı çok geç kimse bişe yapamaz bu saatten sonra türkiyeye gelişi en yakın zamanda olacak takılan fiyatlar değişecek ama ps2 nin çipinin iki katı bi maliyeti olacak yani 200 ile 250 arası değişecek

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Haz 2010, 02:58 
Human
Human
Kullanıcı avatarı

Yetkili kişiler isterse adama para verir olayı bitirir, olmadı öldürür.
şu an ps 4 var zaten. Unutmayın Her yayınlanan teknoloji, bir üstü oluşturulmadan yayınlanmıyor..
LCD çıkıyor full hd çıkıyor Led çıkıyor Full led 3d çıkıyor. şu an adamlarda 3d tv nin de ötesinde bir sistem mevcut ki 3d leri piyasaya koydular. Bu hep söyleydi.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Tem 2010, 19:34 
Grand Master
Grand Master
Kullanıcı avatarı

bir üst teknoloji genelde hep vardır ama ps4 var dedin . benim ve bir çok kişinin bildiği üzere yok onu açıklarmısın?

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Tem 2010, 23:18 
Grand Master
Grand Master
Kullanıcı avatarı

flawless yazdı:
Yetkili kişiler isterse adama para verir olayı bitirir, olmadı öldürür.
şu an ps 4 var zaten. Unutmayın Her yayınlanan teknoloji, bir üstü oluşturulmadan yayınlanmıyor..
LCD çıkıyor full hd çıkıyor Led çıkıyor Full led 3d çıkıyor. şu an adamlarda 3d tv nin de ötesinde bir sistem mevcut ki 3d leri piyasaya koydular. Bu hep söyleydi.

Şu anda ps4 mevcut değildir arkadaşım hala geliştirilme aşamasındadır dediğin gibi her çıkarılan ürünün bir üst teknolojili hali mevcuttur ancak ps4 ün çıkmasına yaklaşık 2 yıl vakit vardır şu anda sadece tasarısı planlanmaktadır mevcut olduğu gibi bişi yoktur.

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 15 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak: