Zaman: 28 Mar 2024, 13:54

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 46 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 06 Tem 2010, 16:23 
Human
Human

Tekrar merhaba

teşekkür edrim spec kardeşim .ilgilendin ve detaylı anlattın.

Reptile olmadığına inanan arkadaşlara şunu söyleyebilirim, reptile var arkadaşlar ben atari salonlarında çıktarttıklarını gördüm.Hatta bir çoçuk benim yanımda oynadı ve çıkarttı.

Bir arkadaş specin koyduğu resimler için üstte scorpion yazıyor demiş. Reptile scorpion subzero mahmut fatma adı ne farkeder sonuçta bu oyunda gizli bir karakter var ve siz onu açığa çıkartıyorsunuz zaten oyunda hem scorpion ve hem subzeronun hareketlerini yapabilen bir karakter yok .bu adam(reptile) bu hareketleri tek olarak yapabildiğine göre demek li özel ve gizli karakter.

kolay gelsin.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Tem 2010, 00:30 
Undead
Undead
Kullanıcı avatarı

Favori Dövüşçü: Johny Cage
Favori Oyun: Mortal Kombat 1
kral28 yazdı:
Tekrar merhaba

teşekkür edrim spec kardeşim .ilgilendin ve detaylı anlattın.

Reptile olmadığına inanan arkadaşlara şunu söyleyebilirim, reptile var arkadaşlar ben atari salonlarında çıktarttıklarını gördüm.Hatta bir çoçuk benim yanımda oynadı ve çıkarttı.

Bir arkadaş specin koyduğu resimler için üstte scorpion yazıyor demiş. Reptile scorpion subzero mahmut fatma adı ne farkeder sonuçta bu oyunda gizli bir karakter var ve siz onu açığa çıkartıyorsunuz zaten oyunda hem scorpion ve hem subzeronun hareketlerini yapabilen bir karakter yok .bu adam(reptile) bu hareketleri tek olarak yapabildiğine göre demek li özel ve gizli karakter.

kolay gelsin.

her zaman arkadaşım

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Tem 2010, 22:20 
Human
Human
Kullanıcı avatarı

Reptile çıkıyor doğrudur.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Eyl 2010, 22:44 
Human
Human

arkadaşlar öncelikle 92 93 den bu yana bu oyunu oynuyorum, ben 83 doğumluyum, o dönemlerde atari salonlarında oynarken reptile ile çok karşılaştım, öncelikle 88 ve 89 sonra doğumlular bu oyunu çok iyi tanımayabilir çünkü 94 den sonra mk2 ve sonrası oynanmaya başlandı. özellikle benim yaşıtım olmayıp ve oyunu atari salonlarında değil yeni yeni mame de tanıyan arkaşlar hiç konu hakkında yorum yapmasınlar. reptile gizli karakterdir. 4.adamla oynarken yani köprüde ay da gölgeler gecerken (look at to luna) zeplin uçurtma ufo vs. yani görmemek için kör olmak lazim. her köprüde çıkmaz. her 9 köprüde bir çıkar. köprüde 2 raund koruma kullanmadan perfect alıp fatalty yapmanız gerekir. bunu yapınca onu bulduğunuzu söyleyen bir yazı çıkar ve aşağıya inip onunla dövüşmeye başlarsınız.

scorpion yazıyordur doğrudur. ama dayağı yediğinizde reptile wins diye gözünüze sokar

scorpion ve sub zero nun hareketlerini yapıyor ; doğrudur demekki tek ninja diğer iki ninjanın yapamadığı yapıyor.
scorpion buz atabiliyormu veya sub zero ok fırlatıp come hereee diye bağırdığını duydunuzmu.

o dönemde mk1 oynanırken armegeddonlar falan yoktu, demek istediğim oyun ilk defa yapıldı ve sonraları artık daha iyi
düşünülerek karakterlere çok özel hereketler yüklediler. sonraki her seride daha profesyonelleştiler ve bu oyun 18 yıldır ayaktaaaaaaa.

reptile ile karşılaşcaksan yöntemi anlatayım hiç kafa karıştırcak bişey yok

mameyi aç mortal kombat oyununa başla

saymayı unuturum diyorsan bak şimdi

1 cage ile köprüye kadar dövüş ve oyunu kazan sonraki oyunda öl
sayac saysın game over diyince tekrar oyuna gir

2 kano ile köprüye kadar dövüş ve oyunu kazan sonraki oyunda öl

3 subzero ile köprüye kadar dövüş ve oyunu kazan sonraki oyunda öl

4 sonya ile köprüye kadar dövüş ve oyunu kazan sonraki oyunda öl

5 rayden ile köprüye kadar dövüş ve oyunu kazan sonraki oyunda öl

6 liu kang ile köprüye kadar dövüş ve oyunu kazan sonraki oyunda öl

7 scorpion ile köprüye kadar dövüş ve oyunu kazan sonraki oyunda öl

her adamla oynadık sonra hangi adamla oynamak istiyorsan örnegin kano
8. oyunda belki çıkabilir ama ben 9. oyunda çıkardım ama 10 demez

8 kano ile köprüye kadar dövüş ve oyunu kazan sonraki oyunda öl

9 kano ile köprüye geldiğinde artık iş başa düşer. koruma tuşuna basmadan iki kere perfect
ve üzerine fatality yap in aşşşaaaa reptile senii bekliyor..

hala yok diyorsan oyle bir karakter zaten bu oyunu oynamaa uzak dur. ha var olduğunu biliyorum daha önce atari salonlarında gördüm hatta oynadım (çünkü görmemen duymaman imkansız bu efsane oyuncuyu) ama mamede nasıl çıkıyor yolu ne diyorsan
anlattım. 8 kere köprü dahil oyunu oyna 9.da mutlaka çıkar.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 02 Eyl 2010, 23:06 
Human
Human

2010 zihniyetiyle oyunu değerlendirmeyin, 92 de yapılmış oyun alanındaki en büyük devrimdir mk1.
o yilda türkiyede bilgisayar yoktu.

oyunu şimdiki versiyonlarına göre değerlendirirseniz örneğin armageddon deception yok mortal kombat 9 tabiki amatör kalır
oyun 92 yılının teknolojisiyle değerlendirmek lazım.

zaten sonralarında midway gereğini yapmış oyuncuları ve oyun kalitesini her seride daha iyi yapmıştır.

birde o oyunu 92de çocuk olup son harçlığıyla jeton alıp o oyunu atari salonlarında oynayabilen arkadaşlara ne mutlu
o kişiler oyunun en temel oyuncularıdır. sonradan oyunu mamede tanımış olanlar bunun tadına asla varamıyacaklar.
bu eski oyuncular asil olan oyunculardır dereceleri yüksektir, ayrıcalıklıdır. ve ben çok şanslıyım..

ve mk9 çıkıcakmış, ve böyle asil oyunculara bedevaya dağıtılmalıdır. :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Şub 2011, 04:29 
Human
Human

öncelikle MK 1 De reptile var. rkadaşımızın birinin sahtelik kanıtı olarak parmak bastığı gibi adı SCORPION olarak gözüküyor. zaten bu oyunun 2.si çıkana kadar kimse reptile demiyordu yeşil ninja diyorduk Yıllarca Mk 1 oynanamama rağmen bir kerecik reptileyi sopaladım. resim sahte değil kazıkların orda dövüşüyorsun subzero ve scorpion un karışımı ikisinin hareketlerinde yapıyor ayrıca it gibi hızlı.

Son olarak yeşil ninja 3-6 oyun gibi bir aradan sonra köprüde ayın önünde füze uçurtma cadı noel baba gibi simgeler geçerken rakibi zararsız yenip ölüm vuruşunu yaptıktan sonra geliyor. her zaman gelmeyebilir bize bir kere nasip olmuştu bir iki kerede başkaları oynarken gördüm. KESİNLİKLE ŞEHİR EFSANESİ DEĞİL !!! YEŞİL NİNJA VAR ADI REPTİLE DEĞİLDİİİİ. çıkarır çıkaramazsınız orası sizin kabiliyetinize kalmış.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Şub 2011, 04:38 
Human
Human

miskopat yazdı:
KESİNLİKLE ŞEHİR EFSANESİ DEĞİL !!! YEŞİL NİNJA VAR ADI REPTİLE DEĞİLDİİİİ. çıkarır çıkaramazsınız orası sizin kabiliyetinize kalmış.

demiştim arkadaşın biri dayağı yerseniz reptile yazar demiş hiç dayak yiyen görmediğim için reptile yazısını görmedim.

yine aynı arkadaşın dediği üzere İhtiyarlar bilir :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 11 Şub 2011, 19:23 
Human
Human

Bİr Buöuk saat uğraşıp buldum pis herifi inanamayanlar resimlere bakabilirler. :shock:

http://img703.imageshack.us/i/adszpdc.png/

http://img820.imageshack.us/i/fatalty.png/

http://img141.imageshack.us/i/yeilninja.png/

http://img534.imageshack.us/i/reptilewins.png/

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Haz 2011, 14:50 
Human
Human
Kullanıcı avatarı

snooker06 yazdı:
Evet Mk 1'de Reptile olup olmadığı çok tartışılıyordu. Gördüğüm kadarıyla hala tarşılıyor. Ancak Mk 1'de Reptile yok. Bu yöntemlerin hepsi de fake. Yok ayın üzerinden gölgeler geçerken 10. köprü çıkacakmış da yok Goro'yla dövüşürken Scorpion'ı seçip hiç yüksek yumruk atmayınca arkadaki gözler Goro'yu öldürüyormuş da karşınıza direk Reptile çıkıyormuş yok Raiden'la dövüştüğünüz arenada bazı kodlar çıkıyormuş da o kodlarda yazan dövüşçüyü alınca karşınıza Raiden değil Reptile çıkıyormuş falan filan. Şahsen bunları çok duydum ve hiçbir işe yaramıyor bu yöntemler çünkü çoğunu test ettim. Mk 1'de Reptile olduğu şüpheleri ilk olarak 1999'da Mame'nin çıkışıyla ortaya atıldı. Çünkü Mame'nin renk ayarlarıyla oynayınca Scorpion ve Sub-Zero yeşil, kırmızı, mor, siyah gibi renklere dönüşebiliyor. Siz de bunu Reptile, Noob-Saibot, Smoke veya Ermac sanıyorsunuz ancak değil. Bildiğiniz Scorpion sadece kıyafetlerinin rengi değişmiş. Zaten başka hiçbir konsolda veya orjinal oyunda olmaz bu. Bunu Mame'ye özel bir hack gibi de düşünebilirsiniz. Scorpion veya Sub-Zero'nun Reptile'a benzediği yanılgısı tamamen Mame'nin renk değiştirebilme özelliğiyle alakalı. Yani boşu boşuna uğraşmayın, uğraştırmayın. Aşağıdaki video her şeyi açıklayacaktır eminim...

Yok krdeş ben çocukluğumda yıllarca oynadım bu oyunu gözlerimlede şahit oldum var hatta sub zero ve scorpion un hareketlerini yapıor

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Haz 2011, 14:50 
Human
Human
Kullanıcı avatarı

snooker06 yazdı:
Evet Mk 1'de Reptile olup olmadığı çok tartışılıyordu. Gördüğüm kadarıyla hala tarşılıyor. Ancak Mk 1'de Reptile yok. Bu yöntemlerin hepsi de fake. Yok ayın üzerinden gölgeler geçerken 10. köprü çıkacakmış da yok Goro'yla dövüşürken Scorpion'ı seçip hiç yüksek yumruk atmayınca arkadaki gözler Goro'yu öldürüyormuş da karşınıza direk Reptile çıkıyormuş yok Raiden'la dövüştüğünüz arenada bazı kodlar çıkıyormuş da o kodlarda yazan dövüşçüyü alınca karşınıza Raiden değil Reptile çıkıyormuş falan filan. Şahsen bunları çok duydum ve hiçbir işe yaramıyor bu yöntemler çünkü çoğunu test ettim. Mk 1'de Reptile olduğu şüpheleri ilk olarak 1999'da Mame'nin çıkışıyla ortaya atıldı. Çünkü Mame'nin renk ayarlarıyla oynayınca Scorpion ve Sub-Zero yeşil, kırmızı, mor, siyah gibi renklere dönüşebiliyor. Siz de bunu Reptile, Noob-Saibot, Smoke veya Ermac sanıyorsunuz ancak değil. Bildiğiniz Scorpion sadece kıyafetlerinin rengi değişmiş. Zaten başka hiçbir konsolda veya orjinal oyunda olmaz bu. Bunu Mame'ye özel bir hack gibi de düşünebilirsiniz. Scorpion veya Sub-Zero'nun Reptile'a benzediği yanılgısı tamamen Mame'nin renk değiştirebilme özelliğiyle alakalı. Yani boşu boşuna uğraşmayın, uğraştırmayın. Aşağıdaki video her şeyi açıklayacaktır eminim...

Yok krdeş ben çocukluğumda yıllarca oynadım bu oyunu gözlerimlede şahit oldum var hatta sub zero ve scorpion un hareketlerini yapıor

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Haz 2011, 14:57 
Human
Human
Kullanıcı avatarı

ermac92 yazdı:
2010 zihniyetiyle oyunu değerlendirmeyin, 92 de yapılmış oyun alanındaki en büyük devrimdir mk1.
o yilda türkiyede bilgisayar yoktu.

oyunu şimdiki versiyonlarına göre değerlendirirseniz örneğin armageddon deception yok mortal kombat 9 tabiki amatör kalır
oyun 92 yılının teknolojisiyle değerlendirmek lazım.

zaten sonralarında midway gereğini yapmış oyuncuları ve oyun kalitesini her seride daha iyi yapmıştır.

birde o oyunu 92de çocuk olup son harçlığıyla jeton alıp o oyunu atari salonlarında oynayabilen arkadaşlara ne mutlu
o kişiler oyunun en temel oyuncularıdır. sonradan oyunu mamede tanımış olanlar bunun tadına asla varamıyacaklar.
bu eski oyuncular asil olan oyunculardır dereceleri yüksektir, ayrıcalıklıdır. ve ben çok şanslıyım..

Eyw krdeş bizi asil ettin :D

ve mk9 çıkıcakmış, ve böyle asil oyunculara bedevaya dağıtılmalıdır. :D

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Haz 2011, 22:47 
Human
Human

SON NOKTAYI BEN KOYAYIM BU KONUYA BENİM YAŞIM MÜSAİT MK 1 İ ARCADE DE OYNAMAYA İLK ÇIKTIĞINDA:))
ŞİMDİLERDE BURDAN HALEN İÇİMDEKİ HEYECANLA TAKİP EDİYORUM OYUNUN TARİHİNİ VE GELİŞİMİNİ:??
MK1 DE REPTILEYİ EN AZ BEN KENDİM BİR MİLYONDAN FAZLA KERE ÇIKARTMIŞIMDIR:?? ÇOKTA ZOR DEĞİL HALBUKİ NEYİNİ ANLAMIYOR BU MİLLET BİLMİYORUMKİ:?? BİZDE KENDİMİZİ OYUN BİLMİYOR SANIYORDUK:))

NEYSE ŞEKİLLER GEÇERKEN RAKİPTEN İKİ PÖRFECT ALMANIZ VE OYUN İÇİNDE ASLA KORUMAYA BASMAMANIZ GEREKİR:?? BUNLARI YAPTIYSANIZ ÖLÜMÜDE YAPMANIZ GEREKİR:?? ÖLÜMDEN SONRA BEKLERKEN RASTGELE TUŞLARA BASSANIZ BİLE ÇIKMAZ:?? HALEN YAPAMIYANLAR VARSA DİYE YAZDIM

MK1 VE MK2 PRÖFESÖRÜYÜMDÜR HERKESE SAYGILAR

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 17 Haz 2011, 23:02 
Moderatör
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Favori Dövüşçü: Raiden
Favori Oyun: Mortal Kombat Mytologies Sub-Zero
kardeş caps lock açık kalmış :D bende oynadım atari salonlarında falan biz reptile çıkartabiliyorduk ancak bir atari salonuna gitmeyeli 11 yıl oldu hatırlamıyorum ben sen son noktayı koydun bende destekliyim mk1de reptile vardır gizli sub-boss tur ayrıca mk1de sadece ermac yoktur bazı versiyonlarda error macro olarak çıkar ki bu sonradan yapılmıştır ermac değildir...

Resim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Haz 2011, 22:34 
Human
Human

büyük harlerle yazmak yasakmı sitede:??
öyleyse kusura bakmayın

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 18 Haz 2011, 23:00 
Moderatör
Moderatör
Kullanıcı avatarı

Favori Dövüşçü: Raiden
Favori Oyun: Mortal Kombat Mytologies Sub-Zero
yok kardeş ne kusuru sadece şık olmuyo :)

Resim

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 46 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: