Zaman: 29 Mar 2024, 02:35

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 46 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 08 Ara 2009, 14:39 
Undead
Undead
Kullanıcı avatarı

Favori Dövüşçü: Johny Cage
Favori Oyun: Mortal Kombat 1
Arkadaşlar 1993 den beri bu oyunu oynamaktayım.Şu varki bu reptile dediğimiz karakter e her zaman ulaşma şansımız olmuyor.Ama kısa bir çözüm yolu buldum.Mame kuLLanıcaıLarı için anLAtıyorum;

1-karakterinizi seçin
2-the pit alanına(köprü)gelene kadar bilgisayara karşı oynayın.
3-Pıt alanına geldiğinizde bilgisayar size karşı oynasın bu arada gözünüz o alandaki aydan gölgelerin geçip geçmediğinde olsun.
4-göLge geçmediği anda kendiniz "2" tuşuna basarak 2.oyuncuyu oyuna dahil edin
5-emulator un özeLLiği olan f10 tusuna basarak oyunu hızlandırın
6-2.oyuncuyu en son karakterlerin heykelinin olduğu bölümde sokun.Çünki pit alanını bilgisayara karşı oynamalısınız.unutmayın heykellerin olduğu bölümden sonra Pıt alanı gelir.
7- Pıt alanında pc ye karşı oynayın ve gölgeleri takip edin
8- En önemli nokta ise şu;
a-eğer pit alanında 10.köprü çıktıkdan sonra hala reptile çıkmamışsa bilgisayara karşı ölün
b-öldükten sonra (10. köprü gözüktükten sonra)2. oyuncuyu oyuna sakın sokmayın pcye karşı oynayın.
c-eğer hala pit alanında reptile çıkmıyorsa yeniden ölün ve başka bi karakterle pcye karşı oynayın.Bu sefer reptile mutlaka çıkacaktır.
Notyunun güzel bir hilesi war.Biliyorsunuz ki reptileye ulaşmak için 2 round perfect alıp bilgisayara fataLity yapmamız veya onu kazıklara atmamız gerekiyor.
ÖR;
Cage &Kano
ben cage ile oynuyorum we kano bana 1 yumruk vurarak perfectimi engelliyor.
o zaman ise dewreye bulduğum bi güzeLlik giriyor.
Perfectiniz bozuLduğu anda 2. oyuncuyu oyuna sokuyorsunuz.
Pit alanına gelene kadar 2. oyuncu ile oynayın.
Pit alanında ise pc ye karşı oynayın.Göreceksiniz ki gölgeler yine geçiyor.
Bu güzelliği mahvedecek tek şey pit alanında pc ye karşı değilde 2. oyuncuya (yani sizin dahil ettiğiniz oyuncuya)karşı oynamanızdır.

Umarım karışık olmamıştır Bu anlattığımla 3 gün önce 12 kez reptile çıkardım.Bİraz kasmak gerekiyor.

Buraya geçen sene yazdığım yazıyı Mkfans da yakaladım =)Burdan neden silindi onuda anlamış değilim :D

Neyse ... Ali şu kalsın burada... Diğer tarafın admini çalmış.Bizim sitede silmişsiniz...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Ara 2009, 15:01 
God
God
Kullanıcı avatarı

Evet Mk 1'de Reptile olup olmadığı çok tartışılıyordu. Gördüğüm kadarıyla hala tarşılıyor. Ancak Mk 1'de Reptile yok. Bu yöntemlerin hepsi de fake. Yok ayın üzerinden gölgeler geçerken 10. köprü çıkacakmış da yok Goro'yla dövüşürken Scorpion'ı seçip hiç yüksek yumruk atmayınca arkadaki gözler Goro'yu öldürüyormuş da karşınıza direk Reptile çıkıyormuş yok Raiden'la dövüştüğünüz arenada bazı kodlar çıkıyormuş da o kodlarda yazan dövüşçüyü alınca karşınıza Raiden değil Reptile çıkıyormuş falan filan. Şahsen bunları çok duydum ve hiçbir işe yaramıyor bu yöntemler çünkü çoğunu test ettim. Mk 1'de Reptile olduğu şüpheleri ilk olarak 1999'da Mame'nin çıkışıyla ortaya atıldı. Çünkü Mame'nin renk ayarlarıyla oynayınca Scorpion ve Sub-Zero yeşil, kırmızı, mor, siyah gibi renklere dönüşebiliyor. Siz de bunu Reptile, Noob-Saibot, Smoke veya Ermac sanıyorsunuz ancak değil. Bildiğiniz Scorpion sadece kıyafetlerinin rengi değişmiş. Zaten başka hiçbir konsolda veya orjinal oyunda olmaz bu. Bunu Mame'ye özel bir hack gibi de düşünebilirsiniz. Scorpion veya Sub-Zero'nun Reptile'a benzediği yanılgısı tamamen Mame'nin renk değiştirebilme özelliğiyle alakalı. Yani boşu boşuna uğraşmayın, uğraştırmayın. Aşağıdaki video her şeyi açıklayacaktır eminim...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Ara 2009, 15:40 
Undead
Undead
Kullanıcı avatarı

Hemen cevabı veriyorum...Çok yanlış düşünüyorsun...Birazdan resimlerini ekliyorum

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Ara 2009, 15:57 
Undead
Undead
Kullanıcı avatarı

Resim

Amacım yalancılık değil.Biliyorsun ki burada ben yaptığım şeyleri konuşuyorum.Yukarıdaki fotoda sen beni buldun yazıyor.Gördüğün gibi.Ed boon un bir user e gönderdiği mail i sana özel mesaj olarak göndericem.O mailde şunu diyor.2 ninjayı öldürdüğünüzde bu ninjalara bir şans daha vermek istedik ve reptileyi oyun içinde gizledik.Subzero ve Scorpion un hareketlerini yapan reptile aynı zamanda hızlıdırda snooker.bilmiyorum ne kadar oynadın mk1 i ama reptile bu şekilde...

Şu varki mk1 de reptile gizli karakter ve o mızrakların üzerinde sadece reptile ile dövüşebiliyorsun.Mame falan bunların cheatslarından anlamam fakat 93 den beri bu oyunu aterilerde oynuyorum ve oynayanlarıda görüyorum.Yani orada reptile yi görmesem bu bir mame fake 'dir derdim.ama bana inan burda bilmişliği yapacak son kişide benim.Reptile var.Kanıtıda aşşağıdaki resimdedir. yukardaki oyundaki puanla aşağıdaki oyunun puanına bakarak resimlerin fake olmadığınıda göreceksin... Umarım tamamlayıcı olmuşumdur...Sonuçta herkesin kendi fikri.

Bide Mk1 de reptilenin tartışıldığı platformu bana link olarak verebilirmisin :S şimdiden teşekkür ediyorum.

Resim

Teşekkürler...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Ara 2009, 16:03 
Undead
Undead
Kullanıcı avatarı

Video yu da izledim.Dediğin gibi cheats ama yukardaki resimlerde bilgisayara karşı oynanıyor.Press Start yazısından bunları anlayabilirsin...

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 08 Ara 2009, 16:12 
Undead
Undead
Kullanıcı avatarı

Reptile (Mortal Kombat)
Vikipedi, özgür ansiklopedi
Git ve: kullan, ara

Reptile, Mortal Kombat video oyununu serisindeki kurgusal karakterlerden biridir. John Tobias ve Ed Boon tarafından Midway Games için yaratılan Reptile Mortal Kombat'ta gizli boss olarak görüldü, serinin devam oyunlarında ise oynanabilir bir karakter haline getirildi. Karakter ayrıca seriyle ilgili çeşitli ürünlerde, televizyonda ve yazında yer aldı. Mortal Kombat 4 ile başlayan süreçte Reptile serinin ses mühendisi Dan Forden tarafından seslendirildi.[1]

Reptile, seride neredeyse soyu tükenmiş olan bipedal sürüngenimsi yaratıkların humanoid ırkına mensuptur ve ırkını tekrar diriltmek bahanesiyle serinin yinelenen kötü karakteri (villian) Shao Kahn'a sadık bir şekilde hizmet etmektedir. Reptile, henüz çabalarının karşılığını alamamış olmasına rağmen neredeyse serinin bütün bölümlerinde aynı nedenle yer alır.
Tasarımı [değiştir]

Reptile başlangıçta uzun, kaslı ve açık tenli bir humanoid olarak betimlendi. Scorpion ve Sub-Zero'nun palette swap'ı olan kökeni nedeniyle kostümü de onlarınkine benzerdi. Kostümü siyah kolsuz bir şortla ve açık kapşonla birlikte vücudunun altı kısmını örten pantolon ve çizmeden oluşur. Gövdesini koruyan açık V şekilli bir yeleği vardır, kolları ve dizaltları yeşil hafif bir zırhla örtülüdür.[2] Önceleri yeşil bir yüz maskesi takıyor gibi görünüyor olmasına rağmen serinin sonraki oyunlarında, Asit Tükürme saldırısında da görüleceği gibi bunun sürüngen doğasını gizlemek için yaptığı bir aldatmaca olduğu ortaya çıkar.[3] Reptile standart 1.80 boyundadır ve konuşurken tıslamaya benzer bir ses çıkarır.Mortal Kombat 4te maskesini çıkararak yılan suratı olur.Her yeri pul olur.İnsan yiyeyebilir ve dilini uzatabilir.Mortal Kombat Deadly Alliance de timsah gibi bir suratı olur ve bir kuyruğu çıkar.Mortal Kombat Armageddon da kafasında siyah renkli bir bandana koyar.Sadece göz ve ağızı görünür.6tırnak ve 4 parmağı vardır.[1]

Buda vikipedia

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 05 Oca 2010, 23:19 
Human
Human
Kullanıcı avatarı

mk 1 de reptıle the pit bölümünde
gizli çıkıyor

scorpion ve sub zero nun hareketlerini yapıyor

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 27 Oca 2010, 14:54 
Undead
Undead
Kullanıcı avatarı

saol eyw

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 31 Oca 2010, 14:51 
Cezalı
Cezalı
Kullanıcı avatarı

Spec Kardeşim Ellerine Sağlık Harika Açıklamışsın :wink:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 09 Haz 2010, 21:19 
Human
Human

Merhaba arkadaşlar bende sıkı bir mk fanatiğiyim.mk1 de reptile çıkartmak için uğraşıyorum ama olmuyor.Bugün sitedeki yöntemleri denedim ama yinede olmadı. bazı sorularım var.
cevaplarsanız sevinirim

ben oyunu mame32 plus isimli bir emülatörde oynuyorum. Atari salonlarında yıllarca oynadım ve meşhur 2 raund perfect ve kafa kopartma yada rakibi aşağı atma efsanelerini çok denedim fakat olmadı. Sizin yaptığınız tariflerde bazı karmaşıklıklar var bence .

4 , 6 ve 7. maddelerde mantık hatası var gibi geldi bana

4. maddede pit alanında aydan gölgeler geçmediği zamanda 2. oyuncuyu oyuna dahil edin yazıyor 6. maddedede 2. oyuncuyu karekter heykellerinin olduğu yerde sokun yazıyor(tekrar 1. oyuncuyu almak mı kastediliyor.) siz pit alanında 2. oyuncuyu oyuna soktuğunuzda bilgisayar otomatik bir dövüş alanı belirliyor.tekrar pit alanına gelene kadar devamlı oyuna girip kendimizlemi dövüşelim.

7. maddede bilgisayara karşı oynayın deniyor ve devamında 10. köprü geçtikten sonra reptile çıkacak gibi bir ima var fakat pit alanında bir tane köprü var acaba en altta geçen bulutlar mı kastediliyor.

bana yardımcı olursanız sevinirim.

Şimdiden teşekkürler

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 23 Haz 2010, 17:06 
Saurian
Saurian
Kullanıcı avatarı

Gerçekten de güzel kanıt olmuş :)

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Haz 2010, 01:52 
Undead
Undead
Kullanıcı avatarı

kral28 yazdı:
Merhaba arkadaşlar bende sıkı bir mk fanatiğiyim.mk1 de reptile çıkartmak için uğraşıyorum ama olmuyor.Bugün sitedeki yöntemleri denedim ama yinede olmadı. bazı sorularım var.
cevaplarsanız sevinirim

ben oyunu mame32 plus isimli bir emülatörde oynuyorum. Atari salonlarında yıllarca oynadım ve meşhur 2 raund perfect ve kafa kopartma yada rakibi aşağı atma efsanelerini çok denedim fakat olmadı. Sizin yaptığınız tariflerde bazı karmaşıklıklar var bence .

4 , 6 ve 7. maddelerde mantık hatası var gibi geldi bana

4. maddede pit alanında aydan gölgeler geçmediği zamanda 2. oyuncuyu oyuna dahil edin yazıyor 6. maddedede 2. oyuncuyu karekter heykellerinin olduğu yerde sokun yazıyor(tekrar 1. oyuncuyu almak mı kastediliyor.) siz pit alanında 2. oyuncuyu oyuna soktuğunuzda bilgisayar otomatik bir dövüş alanı belirliyor.tekrar pit alanına gelene kadar devamlı oyuna girip kendimizlemi dövüşelim.

7. maddede bilgisayara karşı oynayın deniyor ve devamında 10. köprü geçtikten sonra reptile çıkacak gibi bir ima var fakat pit alanında bir tane köprü var acaba en altta geçen bulutlar mı kastediliyor.

bana yardımcı olursanız sevinirim.

Şimdiden teşekkürler

Öncelikle merhaba.

Kısaca özetleyerek geçmek istiyorum.

Bİr karakter seç ve oyuna başla
Pit alanı dövüşcülerin heykellerinin olduğu arenadan sonra çıkar biliyosun.
pit alanına geldiğinde dövüşcülerin olduğu yerde dolunay var.
Dolunayın önünden "zeplin , füze " gibi işaretler geçtği anda anlaki aşağıda reptile ile dövüşebileceksin.
Reptileye ulaşabilmek için karşındaki oyuncuyu 2 round hiç savunma kullanmadan perfect geçip fatality yapmalısın.
Tabi dediğim işaretler ayın önünden geçerse.

Oyunda o ayın önünden geçen işaretleri görebilmen için 10 kere pit alanında dövüşmen gerekecek.
Yani oyunu üst üste hiç kapatmadan 5 kere bitirirsen 6. da kesinlikle reptile ile dövüşürsün.

Ben yukarda anlattıklarımla bu süreci dahada kısaltıyorum.

örn ;

cage ile oyuna başlıyorum.
pit alanına geldim ama ayın önünden gölgeler geçmedi.
bunu gördükten sonra oyuna 2. oyuncuyu sokuyorum.
2. oyuncuyu ilk arenada öldürdüm.
saniye bitmeden 2. oyuncuyu tekrar sokuyorum.
2.. oyuncu ile 2. arenada yine dövüşüyorum.
yine öldürdükten sonra yine 2. oyuncuyu sokuyorum ve heykelli yerde onu öldürüyorum.
bu sefer 2. oyuncuyu sokmuyorum ki köprülü alanda bilgisayara karşı dövüşebileyim.
f10 a basarak oyunu hızlandırıyorum
10 kez köprü görünce 11. köprüyü görmek için 2. oyuncuyu yine sokuyorum.
we yukarda söylediklerimi tekrarl yapıyorum.
Bu sefer 11. körüyü görüyorum ve aya bakıyorum.
%90 geçecek.

Hala geçmediyse bu sefer pit alanında bilgisayara karşı ölüyorum.ve oyunu kapamadan yeniden başlıyorum.
yine bi karakter seçerek pit alanına geliyorum.Görüyorum ki ayın önünden işaretler geçiyor.

Hala geçmiyor ise oyunu üst üst3 5 kere bitir ve 6. oyuna başladığında mutlaka geçecektir.
Yİne geçmedi ise büyük ihtimalle oyunun Rom sürümü değişiktir.Rom u istersen buraya verebilirim.

Kolay gelsin.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 24 Haz 2010, 18:03 
Saurian
Saurian
Kullanıcı avatarı

Deneyeceğim... :mrgreen: :wink:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Haz 2010, 00:48 
Cezalı
Cezalı
Kullanıcı avatarı

Önceki yorumumlada açıklaman oldukça anlatıcı demiştim . Ama boşuna Dil döküyorsun dostum resimlerde Fake Bu yazdığın yöntemlerde. Resmine bir bak reptile ise o resimdeki neden üstünde scorpion yazıyor en basit örneği :wink:

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 25 Haz 2010, 01:19 
Cezalı
Cezalı
Kullanıcı avatarı

Oyunda Çıksa bile Scorpion ve Sub - Zeronun Hareketlerini yapmasıda tuaf bir durum. Scorpion Gibi Mızrak Saldırısı ve Sub Zero gibi dondurma hareketleri yapıyor. Reptile gizli karakter olabilir ama Scorpionun ve Sub Zeronun hareketlerini yapıyor kısacası.Yani oyunda onu çıkarmak yerine scorpion ve sub zeroyu döv aynı şey

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 46 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: