Zaman: 28 Mar 2024, 15:29

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 6 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 20 May 2023, 02:41 
Ninja
Ninja
Kullanıcı avatarı

Konum: 17.Şehirden Karakter:X Silah:X Buster Statu:Maverick Hunter Irk:Reploid Dost:Zero Düşman:Sigma
It's In Our Blood
Kanımızda

19 Eylül 2023

https://youtu.be/UZ6eFEjFfJ0

[youtube]https://youtu.be/UZ6eFEjFfJ0[/youtube]

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 21 May 2023, 12:12 
Ninja
Ninja
Kullanıcı avatarı

Favori Dövüşçü: Kenshi
Favori Oyun: Mortal Kombat Shaolin Monks
Mortal kombat 1 diye announceladıkları zaman bi ümitlenmiştim reboot mu geliyor MK1 remake'i mi geliyor diye. Ama yok evreni resetlemiş olsalar bile MK11'in devamı bu, Raiden'la Liu Kang rol değişmiş. Ben bunu görmek istemiyordum, WB işin içine girdiğinden beri MK'nin hikayesini hollywood scriptleri gibi yazmaya başladılar, MK11 ise direk bok gibi.

Gameplay açısından oyun iyi olur herhalde ama gameplay aynı mantık, ha 10-11 oynamışım ha bunu oynamışım arada çok büyük teknoloji farkı da yok zaten. Ubisoftun Assassins Creed'e yaptığının aynısını yapıyorlar MK'ye de. Oyun aynı sadece hikaye ve karakterler biraz değişik. E-spor olarak MK Street Fighter ve Tekkenin çok gerisinde kalıyor ve o oyunların da yenileri çıkacak. Gameplay olarak da onları daha çok seviyorum ne yalan söyleyeyim. Daha şimşek hızı refleksler konuşuyor, daha e-spor olmaya yönelik.

CoD, Assassins Creed gibi marka ismini kullanarak seri üretime geçtiler, bitek hikayesi için takip ediyordum onda da kalite çok düştü.

Eski MKnin hikayesi ve diyalogları bi tuhaf ve özensizdi ama oyunun bi grimdark havası vardı, ağırlığı vardı. Hikaye özensiz işlenmiş olsa da güzeldi yaratıcıydı. MK Shaolin Monks remake'i ya da Sub Zero Mythologies remake'i benim hayalimdi mesela. Daha hardcore MKcileri tatmin edecek bir oyun yapsalardı keşke.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 26 May 2023, 02:26 
Ninja
Ninja
Kullanıcı avatarı

Konum: 17.Şehirden Karakter:X Silah:X Buster Statu:Maverick Hunter Irk:Reploid Dost:Zero Düşman:Sigma
Ben de MK 11'in hikayesini beğenmemiştim. Karanlık Raiden'ı o kadar "hype"ladılar MK 10'un sonunda sonraki oyunun ilk bölmünde karakteri kelimenin tam anlamıyla toz ettiler. MK 11'in hikayesinin sonunda gelecek yeni MK için içimde heyecan oluşmamıştı ama ne yalan söyleyeyim MK 1 Reboot tanıtım filmini görünce yeni hikaye nasıl bir yön alacak geröekten merakım arttı ilgimi çekmeyi başardılar.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 29 May 2023, 01:26 
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

BlindWarrior yazdı:
Mortal kombat 1 diye announceladıkları zaman bi ümitlenmiştim reboot mu geliyor MK1 remake'i mi geliyor diye. Ama yok evreni resetlemiş olsalar bile MK11'in devamı bu, Raiden'la Liu Kang rol değişmiş. Ben bunu görmek istemiyordum, WB işin içine girdiğinden beri MK'nin hikayesini hollywood scriptleri gibi yazmaya başladılar, MK11 ise direk bok gibi.

MK9 ile zaten reboot etmişlerdi. Tekrar reboot etmeye çalışmalarını anlayamıyorum. Sanırım her 2-3 oyunda bir her şeyi başa sarıp orijinal oyunların ekmeğini yemeye çalışacaklar.

BlindWarrior yazdı:
Gameplay açısından oyun iyi olur herhalde ama gameplay aynı mantık, ha 10-11 oynamışım ha bunu oynamışım arada çok büyük teknoloji farkı da yok zaten. Ubisoftun Assassins Creed'e yaptığının aynısını yapıyorlar MK'ye de. Oyun aynı sadece hikaye ve karakterler biraz değişik. E-spor olarak MK Street Fighter ve Tekkenin çok gerisinde kalıyor ve o oyunların da yenileri çıkacak. Gameplay olarak da onları daha çok seviyorum ne yalan söyleyeyim. Daha şimşek hızı refleksler konuşuyor, daha e-spor olmaya yönelik.

CoD, Assassins Creed gibi marka ismini kullanarak seri üretime geçtiler, bitek hikayesi için takip ediyordum onda da kalite çok düştü.

Gameplay olarak devrim niteliğinde şeyler çıkacağını sanmıyorum. MK9, MKX, MK11, Injustice 1 ve 2'ye bakarak o konuda büyük beklentilerim olmaz. E-spor ve e-sporcular rekabete dayalı oyunları kötü açıdan etkiliyor bence. Geliştiriciler ortalama oyuncunun oyundan alacağı zevkten önce profesyonel oyuncuları tatmin etmeye çalışıyor ve bunun normal oyuncular üzerindeki etkisinin farkında değiller hiç. Büyük stüdyolar kısa zamanda çok kar etme odaklı düşündükleri için artık AAA oyunlarda yaratıcılıktan çok ticaret ön planda bu yüzden malesef.

BlindWarrior yazdı:
Eski MKnin hikayesi ve diyalogları bi tuhaf ve özensizdi ama oyunun bi grimdark havası vardı, ağırlığı vardı. Hikaye özensiz işlenmiş olsa da güzeldi yaratıcıydı. MK Shaolin Monks remake'i ya da Sub Zero Mythologies remake'i benim hayalimdi mesela. Daha hardcore MKcileri tatmin edecek bir oyun yapsalardı keşke.

Midway'in batması ve Warner Bros'a satılması oyunların prodüksyon değerini yükseltse de malesef çıkan oyunların hikayesi ortalama Hollywood aksiyon filmi hikayesi seviyesinde. Seriye yıllarını vermiş kişiler tabi doğal olarak hikayedeki çoğu şeyden memnun değil ama Netherrealm kar ettiği için o hikaye konusunda ekstra özen gösterme gereği görmüyor o yüzden.

Mokap12 yazdı:
Ben de MK 11'in hikayesini beğenmemiştim. Karanlık Raiden'ı o kadar "hype"ladılar MK 10'un sonunda sonraki oyunun ilk bölmünde karakteri kelimenin tam anlamıyla toz ettiler. MK 11'in hikayesinin sonunda gelecek yeni MK için içimde heyecan oluşmamıştı ama ne yalan söyleyeyim MK 1 Reboot tanıtım filmini görünce yeni hikaye nasıl bir yön alacak geröekten merakım arttı ilgimi çekmeyi başardılar.

Beni en çok kızdıran şeylerden biri Dark Raiden'ın ikinci bölüm sonrası ortadan kaldırması oldu. Yıllardır doğu mistizminden etkiler barındıran evrenlerinin içine bir de Yunan mitolojisinden karakterler eklemeleri de canımı ayrı sıkan konulardan oldu. Yıllarca uzun uzadıya işlenmiş ve dinamikleri oturmuş bir evrenin içine aslında başından beri her şeyin arkasında Kronika'nın olduğu söylemeleri çok saçma geliyor. Eleştirebileceğim çok şey var hikayenin gidişatıyla ilgili ama yazmaya kalksam saatlerimi alacak. Yeni oyun çıktıktan sonraya saklarım artık.

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 30 Tem 2023, 03:20 
Undead
Undead
Kullanıcı avatarı

Favori Dövüşçü: Sub-Zero
Favori Oyun: Mortal Kombat 9
mEmoLee yazdı:
BlindWarrior yazdı:

MK9 ile zaten reboot etmişlerdi. Tekrar reboot etmeye çalışmalarını anlayamıyorum. Sanırım her 2-3 oyunda bir her şeyi başa sarıp orijinal oyunların ekmeğini yemeye çalışacaklar.

BlindWarrior yazdı:

Gameplay olarak devrim niteliğinde şeyler çıkacağını sanmıyorum. MK9, MKX, MK11, Injustice 1 ve 2'ye bakarak o konuda büyük beklentilerim olmaz. E-spor ve e-sporcular rekabete dayalı oyunları kötü açıdan etkiliyor bence. Geliştiriciler ortalama oyuncunun oyundan alacağı zevkten önce profesyonel oyuncuları tatmin etmeye çalışıyor ve bunun normal oyuncular üzerindeki etkisinin farkında değiller hiç. Büyük stüdyolar kısa zamanda çok kar etme odaklı düşündükleri için artık AAA oyunlarda yaratıcılıktan çok ticaret ön planda bu yüzden malesef.

BlindWarrior yazdı:

Midway'in batması ve Warner Bros'a satılması oyunların prodüksyon değerini yükseltse de malesef çıkan oyunların hikayesi ortalama Hollywood aksiyon filmi hikayesi seviyesinde. Seriye yıllarını vermiş kişiler tabi doğal olarak hikayedeki çoğu şeyden memnun değil ama Netherrealm kar ettiği için o hikaye konusunda ekstra özen gösterme gereği görmüyor o yüzden.

Mokap12 yazdı:

Beni en çok kızdıran şeylerden biri Dark Raiden'ın ikinci bölüm sonrası ortadan kaldırması oldu. Yıllardır doğu mistizminden etkiler barındıran evrenlerinin içine bir de Yunan mitolojisinden karakterler eklemeleri de canımı ayrı sıkan konulardan oldu. Yıllarca uzun uzadıya işlenmiş ve dinamikleri oturmuş bir evrenin içine aslında başından beri her şeyin arkasında Kronika'nın olduğu söylemeleri çok saçma geliyor. Eleştirebileceğim çok şey var hikayenin gidişatıyla ilgili ama yazmaya kalksam saatlerimi alacak. Yeni oyun çıktıktan sonraya saklarım artık.

mEmoLee yazdı:

Hikayeyi çok yüksekten uçuruyolar, bu halde diğer oyunlarda ya anarakibin çıtasını yükseltmek zorunda kalıyorlar ya da reboot atıyorlar. Ama açıkçası reboot görmekten ben de sıkıldım. Ayrıca genel villian problemi olduğunu düşünüyorum.

mEmoLee yazdı:
Beni en çok kızdıran şeylerden biri Dark Raiden'ın ikinci bölüm sonrası ortadan kaldırması oldu. Yıllardır doğu mistizminden etkiler barındıran evrenlerinin içine bir de Yunan mitolojisinden karakterler eklemeleri de canımı ayrı sıkan konulardan oldu. Yıllarca uzun uzadıya işlenmiş ve dinamikleri oturmuş bir evrenin içine aslında başından beri her şeyin arkasında Kronika'nın olduğu söylemeleri çok saçma geliyor.
Kesinlikle doğru, bunca build-up yapıp, hikayeyi bu kadar katletmek; Deus Ex Machina Kronika'yı çıkarıp "yaw hep bundan yaw" ile sonunu bağlamak çok özensiz. Hem ayrıca niye ayrıca biz niye oyunlarda (neredeyse) sadece Netherrealm ile Earthrealm'i görüyoruz? Diğer diyarlarda üzerinden de çok iyi öyküler tasarlanabilir. Edenia veya Chaosrealm'de neler oluyor? Yok mu oldular?

Resim

Başa Dön
MesajGönderilme zamanı: 22 Eki 2023, 23:07 
Human
Human

Favori Dövüşçü: Jade
Favori Oyun: Mortal Kombat 9
Selamlar, oyun çıktı, görmüşsünüzdür veya oynamışsınızdır. Ben oyununu almadım henüz ama story modeunu izledim ve aslında başlangıcını az çok sevdim. Ancak sonrası yine uçuk kaçık alakasız yerlere bağlandığı için o başında aldığım tat da yerle bir oldu.

Bence bir sürü 3D Era karakterini tekrardan seriye dahil etmeleri güzel olmuş. Ashrah, Havik gibi karakterleri tekrardan görmek güzel. Baraka ve Reptile gibi karakterler de doldurulmuş, bu da güzel bulduğum noktalardan biri oldu.

Gameplay olarak gelirsek oyunu oynamadığım için buralara yorum yapmam pek mantıklı değil ama Kameo sistemi ilginç olmuş.

Long story short, sevdim ben ya. Story modeu bağlanış olarak güzel bulmadım pek.

Bu arada paldır küldür böyle yabancı biri gibi giriş yaptım ama ben de bu forumun eskilerindenim. Ne hikmetse aklıma geldi bir gireyim dedim, siteyi bile bulamam diyordum ama yıl 2023'te hala birilerinin burada olması içimi bir güzel hissettirmedi değil. Başta eski hesabımla gireyim falan dedim ama hesabın şifresini bırakın kullanıcı adını bile unutmuşum.
taven_13 ve Scorpions_123 idi eski hesaplarım. Ve buradaki herkes de nick olarak oldukça tanıdık geldi. memoLee zaten bir yana; özellikle BlindWarrior, biz seninle konuşuyorduk bir ara ya, değil mi? :D

Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 6 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Bing [Bot] ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz

Aranacak: